Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dzūkas į BPC skambina šimtus kartų: nori susipažinti su operatorėmis, skundžiasi vaikų elgesiu

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:17, 2023-01-23
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus rajone gyvenantis 55 metų vyras nepaliaujamais ir bereikalingais skambučiais „atakuoja“ Bendrąjį pagalbos centrą (BPC). Vyriškis už įstaigos darbo trukdymą jau yra gavęs ne vieną baudą, bet jam, regis, tai – nė motais. Vos sulaukęs baudos, jis skambina vėl ir vėl.

 

Šiais, 2023 metais, dzūkas BPC jau spėjo paskambinti 125 kartus. Nė vienu atveju vyrui realios pagalbos nereikėjo. Susidaro vaizdas, kad jis tiesiog skambina norėdamas pasikalbėti ar pasiskųsti ir taip trikdo operatorių darbą.

 

Skambučių skaičiai – įspūdingi. Iš viso per 2022 metus buvo skambinta 1595 kartus!

 

Kaip teigė Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, Alytaus rajono gyventojas skambina dėl pačių įvairiausių priežasčių.

 

„Jis skundžiasi dideliais mokesčiais, gautomis baudomis, vaikų elgesiu, siūlosi padėti Ukrainai, nori susipažinti su operatorėmis ir t.t. Skambina įvairiu paros metu ir, kaip galima suprasti iš balso, dažnai – neblaivus“, - sakė V. Juozevičiūtė.

 

Pasak jos, kartais vyriškis piktinasi, vartoja necenzūrinius žodžius, bet būna ir gerai nusiteikęs, labai malonus  – ypač, kai nori susipažinti su operatorėmis.

 

„Iš policijos gautuose atsakymuose yra nurodyta, kad „kaltininkas prisipažino padaręs <…> administracinį nusižengimą ir nuoširdžiai gailisi“, bet tai standartinė formuluotė, nes tas „nuoširdžiai besigailintis“ žmogus nedaro jokių išvadų. Kiekvieną kartą, kai jo skambučiai nukreipiami į filtrą, jis girdi perspėjimus apie gresiančią baudą, bet tai jam taip pat nedaro jokio įspūdžio“, - komentavo V. Juozevičiūtė.

 

BPC su piktybiškai nusiteikusiu skambinėtoju ir toliau nusiteikusi „kovoti“ tomis teisinėmis priemonėmis, kuriomis, šiuo atveju, galima kovoti: bus siunčiami raštai į Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, o pasikartojantys trukdantys skambučiai bus nukreipiami į filtrą, kur jie yra šiek tiek užlaikomi.

 

Deja, tai – ne vienintelis asmuo, skambinantis BPC ir trukdantis visai be reikalo. Ir net ne „rekordininkas“ – pasirodo, yra asmenų, kurie yra skambinę ir trukdę dar daugiau kartų.