Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Druskininkų padėka – atminimo suoleliai iškilioms asmenybėms

Druskininkų savivaldybės informacija  •    •  10:12, 2024-04-16
Pasaulinės kultūros dienos proga Druskininkuose buvo atidengti atminimo suoleliai, skirti Druskininkams nusipelniusiems žmonėms.
Druskininkų savivaldybės nuotr.

Pirmadienį, Pasaulinės kultūros dienos proga, Druskininkuose buvo atidengti skulptoriaus Romualdo Inčirausko sukurti atminimo suoleliai, skirti Druskininkams nusipelniusiems žmonėms: M. K. Čiurlioniui, K. Dineikai, Ž. Lipšicui ir I. Fonbergui.

 

Šia žinia davo feisbuko paskyroje pasidalino Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

 

„M. K. Čiurlionio asmenybės ir jos kūrybinio palikimo tikriausiai pristatyti niekam nereikia. Druskininkai yra Čiurlionio miestas, o kitąmet mes visi būsime Čiurlionio paliesti, nes būtent toks yra mūsų, kaip Lietuvos kultūros sostinės, šūkis. Druskonio pakrantę atminimo suoleliui parinkome neatsitiktinai – M. K. Čiurlionis žavėjosi Druskininkų gamta, čia gyveno ir kūrė.

 

Ignacijus Fonbergas niekada negyveno Druskininkuose, bet Druskininkams jo darbai ypatingai reikšmingi ir šiandien. Mokslininko atlikti Druskininkų mineralinių vandenų tyrimai buvo didelis postūmis plėtoti Druskininkuose kurortinį gydymą. I. Fonbergo iniciatyva buvo parengtas ir Druskininkų gydyklos projektas. Būtent todėl atminimo suolelis pastatytas Gydyklų parke, netoliese mineralinio vandens biuvetės.

 

Druskininkuose gimęs skulptorius Žakas Lipšicas – žymus kubizmo atstovas. Jo darbai yra žinomi ir vertinami visame pasaulyje – jis kūrė Prancūzijoje, JAV, Izraelyje, Italijoje. Suolelį jam pastatėme šalia jo vardo žydų muziejaus.

 

Karolis Dineika - gydomosios kūno kultūros specialistas, dėstytojas, mokslininkas, pirmųjų krepšinio taisyklių kūrėjas, 28 savo gyvenimo metus Druskininkuose puoselėjo sveikatingumo parką, ypač daug dėmesio skirdamas gydymui oru, saule, vandeniu. Jo gydymo ir sveikatinimo metodai aktualūs iki šių dienų. Atminimo suolelis pastatytas K. Dineikos sveikatingumo parke", - rašė R. Malinauskas.

 

Jis dėkojo Druskininkų gidams, kurie išsakė atminimo suolelių idėją, ir bendruomenei, kuri šią idėją palaikė.

 

Taip pat pasveikino visus kultūros ir meno srities darbuotojus su Pasauline kultūros diena.

 

„Ačiū, kad kuriate, stebinate, džiuginate. Ir toliau savo nuostabiais darbais garsinkite Druskininkų kraštą". - sakė Druskininkų savivaldybės meras.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai