Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 265

Draugų išgertuvės baigėsi susitikimu prie apvirtusio „mersedeso“

Jurgis Kochanskas  •    •  15:45, 2019-08-20
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Susitikę keturi draugai „smagiai“ pasėdėjo. Kai vienas girtas užmigo, kitas girtas sėdo į jo ką tik nusipirktą automobilį „Mercedes Benz“ ir išvažiavo, bet posūkyje jo nesuvaldė ir apvirto. Atsibudęs automobilio savininkas, pamatęs, kad kieme nėra jo „mersedeso“, puolė skambinti policijai: pavogė!

 

Netrukus prie automobilio susitiko ir visi draugai, ir policininkai, o reikalas atsidūrė teisme. 

 

Vienas girtas miegojo, kitas girtas vairavo

 

Istorija nutiko šių metų pavasarį. Gegužės 12-ąją keturi draugai iš Peršėkininkų kaimo Alytaus rajone nusipirko du butelius degtinės ir tris litrus stipresnio alaus, apsistojo pas 22-ejų metų J.K. namuose pasivaišinti. Mat, pasak liudijusio vieno draugų, jie visi gerai sutaria, bendrauja ir nuolat susitinka išgerti alkoholinių gėrimų.

 

Išgertuvės baigėsi, draugai net neprisiminė kada. Vienas jų į išgertuves buvo atvažiavęs automobiliu „Mercedes Benz E 220 Diesel“. Vaikinas jį buvo ką tik pirkęs iš užsieniečio, dar nė nespėjęs įregistruoti, visi dokumentai buvo palikti automobilyje.

 

Išgėręs automobilio savininkas užmigo ant lovos ir jam iš kišenės iškrito automobilio rakteliai. Tuo ir pasinaudojo namų šeimininkas J.K. – jis sėdo prie automobilio „Mercedes Benz“ vairo ir  su kitu išgertuvių dalyviu, savo pusbroliu, išvažiavo su reikalais.

 

J.K. niekada nėra turėjęs teisės vairuoti, o šalia sėdėjusiam  pusbroliui už vairavimą neblaiviam vairuotojo teisės jau buvo atimtos, tuo metu dar mokėjo skirtą baudą. Todėl girtas prie vairo pastarasis ir nesėdo. Vairavo J.K., kuris grįžtant atgal į Peršėkininkus, posūkyje nesuvaldė automobilio, išvažiavo į pakelę ir apvirto.

 

Du pranešimai – tas pats automobilis

 

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvinio skyriaus valdymo budėtojas netrukus gavo pranešimą, kad pravažiuojančio automobilio vairuotojas Alytaus rajono Peršėkininkų kaimo Dainavos gatvėje pakelėje  matė apvirtusį aukštyn ratais automobilį „Mercedes Benz“.

 

Po pusvalandžio policija gavo dar vieną pranešimą, kad Peršėkininkų kaimo Krokininkų gatvėje po nakties  iš namo kiemo dingo automobilis „Mercedes Benz E 220 Diesel“.

 

Mat tuo metu draugo namuose pabudęs automobilio savininkas ir neradęs kieme mašinos, pranešė pagalbos telefonu apie automobilio vagystę ir leidosi su kitu draugu ieškoti „Mercedeso“. Netrukus pamatė, kad jo naujas pirkinys pakelėje parvirtęs ant stogo ratais aukštyn, o aplink jau vaikštinėja policijos pareigūnai.

 

Keturiems bičiuliams buvo nustatytas neblaivumas, o vairavusiam automobilį J.K. alkoholio matuoklis parodė 2,15 promilės, antrąkart testuojant – 1,91 promilės.

 

Valstybės naudai – 1160 eurų

 

Ši kriminalinė istorija baigėsi teismo baudžiamuoju įsakymu. J.K. paskirta 90 parų arešto bausmė, kuri sumažinta trečdaliu, iki 60 parų. Bausmė paskirta atlikti areštinėje.

 

Nuteistajam skirtos dvi baudžiamojo poveikio priemonės: uždrausta dvejus metus naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones; išieškoti valstybės naudai konfiskuotino turto – automobilio „Mercedes Benz“ vertę atitinkančią 1160 eurų sumą.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra