Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dovana talentingajai jaunajai pianistei – su linkėjimais kurti muzikinius stebuklus

Alytaus miesto Zonta klubo informacija  •    •  20:09, 2023-10-25
Alytaus miesto Zonta klubo nuotr.

Kai žmonės kalbasi, padaromi geri darbai. Taip nutiko ir šįkart.

 

Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas nutarė padovanoti pianiną. Vaikui, kuriam jo reikia. Alytaus miesto Zonta klubo prezidentė Rūta Jasionienė pasiteiravo Muzikos mokyklos direktorės Gabrielės Damkauskaitės, gal pianino reikia kuriam jos vadovaujamos įstaigos mokiniui.

 

Mat bet kurio muzikos instrumento, taip pat ir pianino, įvaldymo menas reikalauja ne tik įgimto talento, gero mokytojo ar šilto šeimos rūpesčio vaiko mokymusi. Visų pirma, muzikavimui reikalinga disciplina, nuoseklus darbas, nuolatinės pratybos.

 

Iš dešinės: Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas, Lijos mama Arvydė Dzingienė, Alytaus Rotary klubo nariai Edvardas Bielskis, Kęstutis Jasmontas ir Alytaus miesto Zonta klubo prezidentė Rūta Jasionienė.

 

O ar įsivaizduojame, kad mokomės skaityti, nelaikydami rankose knygos? Taip yra ir su pianinu – jis visada turi būti šalia norinčio groti vaiko, laukti jo grįžtančio po pamokų. Ir skambėti, skambėti, skambėti.

 

Lija Dzingaitė Alytaus muzikos mokyklą pradėjo lankyti būdama 6 metų. Groti pianinu trečius metus ją moko mokytoja metodininkė Lina Abromavičienė.

 

Jaunoji pianistė Lija Dzingaitė ir Alytaus muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Lina Abromavičienė.

 

Aštuonmetę Liją sėkmė lydėjo jau ne viename konkurse: šiemet VI tarptautiniame instrumentinės muzikos konkurse ji pelnė laureato diplomą, VII respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Musica amabile“ laimėjo trečią vietą, II respublikiniame pianistų ir smuikininkų konkurse „M. K. Čiurlionio spalvos“, kurio vertinimo komisijos pirmininkas buvo prof. Rokas Zubovas, jai įteiktas pirmosios vietos diplomas, IV tarptautiniame konkurse „Musica piano forte“ jaunosios muzikantės grojimas įvertintas antrosios vietos laureato diplomu.        

 

Kai reikėjo padėti nuvežti ir užnešti pianiną jaunajai muzikantei į namus, abejonių nekilo, ko paprašyti pagalbos – Zonta klubą ilgametė draugystė sieja su Alytaus Rotary klubu.     

 

Tegul Lijos pirštų paliesta juodų ir baltų klavišų mozaika kuria didelį stebuklą. Nes toks ir yra jaunojo muzikanto pašaukimas: pravėrus Muzikos mokyklos duris ir išsirinkus iš visų muzikos instrumentų patį mieliausią akiai ir ausiai, prisirišti prie jo, jei ne visam gyvenimui, tai bent daugeliui metų.

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai