Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dovana mamoms – įstabus tradicinės japonų kultūros pažinimas!

Alytaus miesto teatro informacija  •    •  16:21, 2022-04-26
3 Sansudzu Curudzava.

Šį sekmadienį, gegužės 1-ąją, kai Lietuvoje minima Motinos diena, į Alytaus miesto teatrą atvyksta žymi džiutamai šokio atlikėja Tokijyo Hanasaki, pristatysianti spektaklį „Legendinės moterų meilės istorijos: Japonijos karžygė Tomoe ir Eglė žalčių karalienė“. Renginys nemokamas.

 

Padovanoti ne tik įstabų pasirodymą, bet ir laiką savo brangiausiam žmogui, kviečiami visus alytiškiai ir miesto svečiai. Žiūrovų registracija nereikalinga, spektaklio pradžia – 13 valandą. Po spektaklio bus kviečiama pasivaikščioti jau pražydusių sakurų alėjoje Žaliojoje gatvėje, įsiamžinti ir mėgautis buvimu drauge.

 

 Apie spektaklį:

 

Garsi tradicinio japoniško šokio džiutamai atlikėja ir choreografė Tokidžio Hanasaki su gidajū-buši muzikos trupe atvyksta į Lietuvą ir Alytų, kur surengs šį užburiantį spektaklį. Tai unikali proga pamatyti XIX a. Kiote moterų (retas atvejis Japonijoje) sukurtą subtilų šokį ir išgirsti autentišką japoniškos muzikos skambesį.


Spektaklio programoje – džiutamai šokis, akomponuojamas gidajū-buši pasakojamojo rečitatyvo, tristygio instrumento šiamiseno ir japoniškų fleitų šinobue ir nokan muzikos. Galėsite stebėti narsios XII a. japonų karžygės Tomoe bei Eglės žalčių karalienės istorijos interpretaciją.


Džiutamai mene atsiskleidžia tradicinė japoniško šokio forma mai, sukimasis ir trypimas, kurie nuo senovės laikų buvo maldos dievams išraiška. Ypatinga reikšmė suteikiama pauzėms tarp judesių. Visgi, svarbiausias siekis yra sukurti erdvę, kurioje žiūrovai galėtų ne vien pamatyti, bet ir pajusti rafinuotus pirštų judesius, pečių judėjimą ir akių žvilgsnį.


Gidajū-buši – tai lėlių teatro bunraku dalis, dramatiška naratyvinė muzika, pilna energijos ir emocijų. Vaidinti šiame teatre moterys ilgą laiką negalėjo, tačiau jos atlikdavo šią muziką. Dažniausiai gidajū-buši muziką atlieką du žmonės: pasakotoja (deklamuotoja) ir šiamiseno atlikėja.


Renginyje pamatysite ir išgirsite šinobue ir nokan – bambukines fleitas, kurios yra svarbi tradicinių no ir kabuki teatrų muzikos dalis Japonijoje.

Pažinti ir suprasti japoniškos kultūros perlą padės spektaklio vedėjas iš Japonų kultūros centro  „Tsuru“.

 

Esame vienas iš vos kelių Lietuvos miestų, turintys šią neįkainojamą dovaną pamatytis spektaklį „Legendinės moterų meilės istorijos: Japonijos karžygė Tomoe ir Eglė žalčių karalienė“.

 

Iki pasimatymo Alytaus miesto teatre sekmadienį, 13 valandą!