Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dokumentų klastojimo bylos atomazga: ką teisme išgirdo L. Radzevičiūtė?

AlytusPlius.lt informacija  •    •  16:36, 2023-03-07
L. Radzevičiūtė teisme.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus apylinkės teisme antradienį buvo skelbiamas verdiktas byloje, kurioje dokumentų klastojimu buvo kaltinama miesto savivaldybės tarybos narė Laura Radzevičiūtė.

 

AlytusPlius.lt primena, kad L. Radzevičiūtei kaltinimai buvo pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį – dokumento klastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu: tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo.

 

L. Radzevičiūtė buvo kaltinta tuo, jog dar 2019 metais, sausio mėnesį, atėjusi į Alytuje esantį pašto skyrių, pervedė vienai partijai 500 eurų pinigų sumą ir pasirašė alytiškės Dalios C. vardu, taip suklastodama pinigų pervedimo blanką.

 

Pati L. Radzevičiūtė savo kaltę visą laiką atkakliai neigė.

 

Nors prokurorė siūlė tarybos narę pripažinti kalta, visgi Alytaus aplylinkės teismo Alytaus rūmai antradienį priėmė kitokį verdiktą. L. Radzevičiūtė pripažinta nekalta ir išteisinta.

 

Kaip paskelbė teisėja Živilė Janavičienė, nenustatyta jokių svarių įrodymų, kurie įrodytų L. Radzevičiūtės kaltę. Taip pat pažymėta, kad pašto atstovė teigė, jog norint atlikti pinigų pervedimą, pašte turi būti pateikiamas asmens dokumento originalas, o, teismo duomenimis, Dalia C. teigė nedavusi L. Radzevičiūtei savo dokumento. Tad nėra pagrindo manyti, kad tarybos narė galėjo pasinaudoti svetimu dokumentu.

 

Taip pat teismas įvardino, kad rašysenos ekspertai taipogi negalėjo patvirtinti, kad pinigų pervedimo blanką pasirašė būtent L. Radzevičiūtė.

 

Išteisinęs L. Radzevičiūtę, teismas taip pat nutarė jos naudai iš valstybės priteisti patirtas proceso išlaidas – 6337,5 Eur sumą.

 

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui. Dalia C. tą ir ketina padaryti.