Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Direktoriaus linkėjimai šventės proga: „Kantrybės ir susikalbėjimo“

Alytusplius.lt  •    •  8:59, 2019-04-26
Alytaus poliklinikos vadovas Marius Jasaitis.
Asmeninio albumo nuotr.

Medicinos darbuotojų dieną Alytaus poliklinika pasitinka atsinaujinusiu Vaikų skyriumi, diegiama laboratorijos informacine sistema ir modernizuojamu skambučių centru. Antrus metus įstaigos direktoriumi dirbantis Marius Jasaitis sako, kad gydymo įstaiga Dzūkijos sostinėje mažais žingsneliais eina link dalykų, kurie įprasti ir medikams, ir pacientams didmiesčiuose.

 

„Žinoma, norėtųsi, kad pokyčiai vyktų greičiau, tačiau viskam reikia lėšų, o kai kuriems dalykams – ir sveikatos politikos formuotojų aiškios pozicijos ir sprendimų“, - sakė pašnekovas.

 

Direktorius pasidžiaugė, kad per praėjusius metus pavyko gerokai „užauginti“ atlyginimus gydymo įstaigoje. Gydytojų ir slaugytojų vidutinis atlyginimas išaugo beveik ketvirtadaliu, o bendras poliklinikos darbuotojų atlyginimų augimas per praėjusius metus sudarė daugiau kaip 18 procentų.

 

Tačiau, kaip ir visos gydymo įstaigos Lietuvoje, Alytaus poliklinika taip pat susiduria su gydytojų stygiumi. Pasak M. Jasaičio, poliklinika mielai į darbą priimtų keletą šeimos gydytojų. Direktorius sakė kaip tik šiomis dienomis važiuosiantis į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, į taip vadinamas „pirklių dienas“. Čia susitikimuose su studijas baigusiais gydytojais gydymų įstaigų vadovai rezidentams pristatys darbo galimybes ir sąlygas, siūlys ir tarsis dėl konkrečių įsidarbinimo sąlygų.

 

„Jauni žmonės ne tik apie pinigus galvoja, bet ir apie gyvenimo perspektyvas ateityje. Kai iš ministerijos nuolat kalbos sklinda, kad gydymo įstaigos rajonuose bus reorganizuojamos, dažnas pagalvoja, ar jam verta važiuoti į tokią gydymo įstaigą, kurios skyrių ar ją pačią po keleto metų uždarys, važiuoti į savotišką nežinią, ar verčiau pasirinkti didmiestį. Daugelis renkasi jį“.

 

Pašnekovo vertinimu, būtent gydytojų stygius yra ne tik buvusio gydymų įstaigų ydingo finansavimo, bet ir sveikatos paslaugų prieinamumo mažinimo rajonuose pasekmė.  

 

Direktorius pasidžiaugė, kad Alytaus miesto savivaldybė patvirtino naują reikalingų specialistų pritraukimo ir skatinimo tvarką, kuri bus palankesnė, tačiau nėra pernelyg didelis optimistas.

 

„Sveikatos politiką valstybėje pakeisti yra ne vienos gydymo įstaigos, ir net ne vienos savivaldybės jėgoms“, - pripažindamas, kad pastangas, nepaisant to, reikia dėti, kalbėjo pašnekovas.

 

Nors nuolat susiduriama su e-sveikatos duomenų serverių veikimo problemomis, per praėjusius metus išrašyta beveik 100 tūkstančių elektroninių receptų. Tai sudaro beveik 60 procentų visų išrašomų receptų.

 

Pacientų patogumui elektroninės sveikatos dalykai diegiami ir pačios poliklinikos jėgomis. Siekiant sumažinti registruotų, bet neatvykstančių pas gydytoją pacientų skaičių, instaliuota ir šiuo metu testuojama priminimo ir patikslinimo dėl pacientų atvykimo SMS žinutėmis sistema.

 

Optimizuojama pacientų eilių valdymo sistema, plečiamos jos galimybės. Atnaujinama kraujo paėmimo kabineto įranga, laboratorijos informacinė sistema. Ją įdiegus bus atsisakyta popierinių siuntimų kraujo tyrimams, kompiuteriuose laboratorijoje bus matomi visi gydytojų paskyrimai tyrimams. Atsakymai taip pat tiesiogiai nukeliaus gydytojams.

 

Taip pat numatoma iš esmės atnaujinti šeimos gydytojų skyrių. Bus remontuojamas ketvirtame poliklinikos aukšte esantis koridorius, gydytojų kabinetai, juose bus pakeisti baldai.

 

Taip pat numatoma atnaujinti odontologinę įrangą, panoraminėms burnos ertmės nuotraukoms naudojamą viziografą, kitą medicininę įrangą. 

 

Direktorius juokavo nežinantis kam dėkoti už pastarųjų metų pakankamai šiltas žiemas. „Jeigu jos būtų tokios kaip anksčiau, finansinių metų tikrai nebaigtume su pliusu. Bet kadangi geri dalykai paprastai ilgai netrunka, niekas nežino, kada vėl gali užeiti šaltos žiemos, pradėtos pirkimo procedūros atlikti pastato energetinį auditą. Kai bus jo išvados, ieškosime galimybių ir tarsimės dėl pastato renovacijos“, - dar apie vieną iš planų, kurį ketina įgyvendinti, kalbėjo poliklinikos direktorius.

 

Paklaustas, ar Medicinos darbuotojo dienos proga gydytojams priimta linkėti sveikatos, teisininko išsilavinimą turintis įstaigos vadovas sakė, kad jo manymu, tokio palinkėjimo niekam per daug nebūna.

 

„Aš visiems mūsų darbuotojams norėčiau palinkėti ne tik sveikatos, bet ir kantrybės bei susikalbėjimo. Vieniems su kitais, su pacientais. Išmokti išklausyti ir girdėti. O pacientams linkiu ne tik nesirgti, bet susirgus nedelsti ir neatidėlioti apsilankymo pas medikus“, - linkėjo Alytaus poliklinikos direktorius, šiais metais ir Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariu išrinktas Marius Jasaitis.  

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai