Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dirbantiems pagal verslo liudijimus Alytuje – mažesnis mokestis ir lengvatos

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  15:15, 2020-06-25
Šiuo metu Alytaus mieste veiklą įsigiję verslo liudijimus vykdo beveik pusantro tūkstančio asmenų.
Alytaus miesto sav. Komunikacijos skyriaus nuotr.

Alytaus miesto savivaldybė turi dvi žinias. Gera yra toji, kad nuo 2021 metų pagal verslo liudijimus dirbantys asmenys mokės gerokai mažesnį fiksuotą pajamų mokestį. Jis nuo 720 eurų sumažėja iki 680 eurų, jeigu verslu užsiims visoje Lietuvoje. Jei veiklos teritorija apsiribos tik Alytaus miesto teritorija, daugelis verslo liudijimų kainuos 292 eurus. Grįžtantys gyventi ir dirbti į Alytų mokės dar mažiau – tik pusę šios sumos.

 

Antra ne tokia gera žinia – ir naujas mokestis, ir lengvatos įsigalios tik nuo kitų metų. Ir dėl to kaltinti savivaldybės politikų nereikėtų – visų su mokesčiais susijusių teisės aktų įsigaliojimas užtrunka ne mažiau kaip pusmetį.

 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėjos Auksės Juonienės, išanalizavus penkių aplinkinių savivaldybių patvirtintus verslo liudijimų tarifus, Alytus atrodė mažiau konkurencingas, todėl Alytaus miesto savivaldybės tarybai buvo pateiktas sprendimo projektas mažinti ne tik verslo liudijimų kainą, bet ir suteikti daugiau lengvatų planuojantiems juos įsigyti.

 

„Lengvatų prasme savivaldybė ir iki šiol buvo pakankamai dosni. Pavyzdžiui, jeigu šiais metais mes į biudžetą už verslo liudijimus surinkome beveik 60 tūkstančių eurų, tai suteiktų lengvatų suma sudaro apie 40 tūkstančių eurų“, - sakė vedėja.

 

Pasak jos, tarybos nariai pritarė ir dar vienai naujai lengvatai: į Alytų atvykusiems asmenims, ketinantiems imtis veiklos įsigijus verslo liudijimą, reikės mokėti tik pusę kainos. „Tikimės, kad tai bus tikrai rimta paskata ir pagalba norintiems imtis verslo. Šį išskirtinį sprendimą teigiamai vertina ir mokesčių specialistai“, - sakė A. Juonienė.

 

Gali atsitikti taip, kad priklausomai nuo amžiaus ar socialinės padėties asmeniui gali priklausyti keletas skirtingo dydžio lengvatų, taikomų dirbantiems įsigijus verslo liudijimus. Tačiau šiuo atveju, vedėjos teigimu, jos nėra sumuojamos, galioja viena, paprastai didžiausia.

 

Šiuo metu Alytaus mieste veiklą įsigiję verslo liudijimus vykdo beveik pusantro tūkstančio asmenų. Daugiau kaip aštuoniems šimtams iš jų taikomos vienokios ar kitokios lengvatos. Daugiausia tai senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys.