Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Didesnių atlyginimų švietimo įstaigų vadovai negauna, nes neprašo?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  15:28, 2014-04-24
Iš kairės: F. Džiautas ir A. Plytninkaitė
Alytusplius.lt nuotr.

Šiandien Alytaus miesto savivaldybės taryba buvo dosni: ji palaimino lopšelio - darželio „Vo­lun­gė­lės“ di­rek­to­riaus pa­rei­gų konkursą lai­mė­jusios Auš­ros Plytninkaitės prašymą patvirtinti maksimalų, darbo užmokestį, o „Volungės“ pagrindinės mokyklos direktoriaus konkursą laimėjusiam Feliksui Džiautui, dar nė nepradėjus dirbti, skyrė ne tik atlyginimą, bet ir priedą prie jo.

 

A. Plytnikaitei nustatytas beveik pusketvirto tūkstančio litų atlyginimas.

 

Toks politikų sprendimas sukėlė nemažai užkulisinių diskusijų, mat  dar šių metų sausio mėnesį tarybos priimtame sprendime buvo nustatyti vienodi atlyginimų koeficientai visiems Alytaus lopšelių - darželių direktoriams: turintiems antrąją vadybinę kategoriją – 3093 litai, o turintiems trečiąją – 2745 litai.

 

Tačiau naujai paskirtai „Volungėlės“ direktorei, turinčiai žemesnę, trečiąją vadybinę kategoriją, šiandien buvo nustatytas maksimalus atlyginimas – 3465 litai.

 

Taryboje pasigirdus klausimui kodėl ir siūlymui pakelti atlyginimus visiems darželių direktoriams, buvo ir atsakymas: nes jie neprašo.

 

Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas tokį sprendimą motyvavo tuo, kad neva Aušros Plytninkaitės rezultatai konkurse buvo įvertinti labai aukštu balu. „Pati pretendentė prašė paskirti tokio dydžio koeficientą. A. Plytninkaitės konkurso rezultatas tikrai yra įspūdingas. Man dar tokio aukšto balo neteko matyti. Mums nekyla abejonių, kad ji verta aukščiausio koeficiento“, - liaupsių naujajai vadovei negailėjo V. Valūnas.

 

Pasak A. Plytininkaitės, pirmas jos žingsnis bus gero ryšio su darželio bendruomene kūrimas. Moteris pabrėžė, kad 21-erius metus dirbusi „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje buvo atsakinga už etninė kultūros programos vykdymą. Nuo balandžio 30 dienos direktorės pareigas „Volungėlėje“ pradėsianti eiti Aušra teigė sieksianti etninės kultūros kryptį palaikyti ir čia.

 

F. Džiautas vadovauti „Volungės“ mokyklai pradės nuo kitos savaitės. Priedo prie būsimo atlyginimo jis pasiprašė dėl veiklos sudėtingumo, kadangi pradedama vykdyti mokyklos išorės renovacija, numatyta mokyklos vidaus rekonstrukcija, sporto aikštyno rekonstrukcijos darbai. 

 

Nors Gediminas Jegelevičius pastebėjo, kad yra neetiška prašyti priedo prie atlyginimo dar net nepradėjus dirbti, tačiau numatytas atlyginimas buvo patvirtintas. Nuo šiol F. Džiautas gaus 4787 litų darbo užmokestį.

Komentarų nėra