Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Dėl švietimo tinklo pertvarkos laukiama mokyklų bendruomenių žodžio

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  11:09, 2019-10-30
V. Valūnas.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Pagerėjusi švietimo kokybė, o taip pat ir mokymosi pasiekimai. Tokią viziją turi Alytaus miesto savivaldybė, pasiruošusi švietimo tinklo pertvarkai. Pokyčiai prasidės nuo kitų metų rugsėjo. Darbo grupė jau pateikė pasiūlymus, ką reikėtų keisti. Dabar juos turės peržiūrėti ir savo nuomonę pateikti mokyklų bendruomenės.

 

Ženkliai sumažėjus mokinių skaičiui – pokyčiai būtini

 

Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, vadovavęs švietimo tinklo pertvarkos projektą paruošusiai darbo grupei,  atkreipė dėmesį, kad 2002 metais Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose mokėsi 13 321 mokinys, o nuo šių metų rugsėjo pirmos dienos mokinių yra 6718. Skaičius drastiškai sumažėjęs, tad pokyčiai neišvengiami.

 

Daugelio mokyklų patalpos yra naudojamos neefektyviai, pustuštės, o jų išlaikymas kainuoja. Vadinasi, savivaldybės biudžeto lėšos ir materialus turtas yra naudojami neracionaliai.

 

„Dar viena svarbi priežastis, kodėl reikalinga pertvarka, yra ta, kad negerėja mokinių mokymosi pasiekimai. O mes, žinoma, norime, kad jie gerėtų. Tad pagrindinis Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų tinklo tobulinimo tikslas – gerinti švietimo kokybę. Pertvarkius tinklą ir sutaupius lėšų, jos bus naudojamos būtent šiam tikslui pasiekti“, - sakė V. Valūnas.

 

Pasak jo, lėšos būtų skiriamos mokytojų, švietimo vadybininkų, pedagoginių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimui, ugdymo aplinkos modernizavimui, švietimo pagalbai tėvams, mokiniams, mokytojams ir kitiems ugdymo procese dalyvaujantiems asmenims efektyvinti. Visa tai leistų pasiekti ir geresnius mokymosi rezultatus.

 

Likiškėlių progimnazija: pigiau nugriauti ir statyti naują

 

Paviešinus švietimo tinklo pertvarkos ir tobulinimo projektą paaiškėjo, kad esamą Likiškėlių progimnaziją siūloma nugriauti. Tai alytiškiams sukėlė klausimų, ar tikrai būtina? Ar ne geriau ją renovuoti?

 

Kaip teigė V. Valūnas, darbo grupė rėmėsi švietimo įstaigų tinklo pertvarkos galimybių studijos duomenimis. Jie parodė, kad Likiškėlių progimnazijos būklė yra kritinė. Nors pagrindinės erdvės sutvarkytos, tačiau visos kitos – kritinio stovio. Pastato renovacija kainuotų žymiai brangiau, negu griovimo ir naujo objekto statymo darbai. Tad nutarta progimnazijos pastatą nugriauti ir vietoje jo pastatyti naują, modernų.

 

Be to, dabartinio pastato plotas mokinių reikmėms yra per didelis. Kad erdvės būtų naudojamos efektyviai, ir nereikėtų išlaikyti tuščių patalpų, reikalingas perpus mažesnis pastatas.

 

Vidzgirio progimnazija turi būti išsaugota

 

Remiantis darbo grupės paruoštu projektu, „Sakalėlio“ pradinė mokykla ir „Drevinuko“ mokykla-darželis turėtų būti prijungti prie Vidzgirio progimnazijos. Kai kam kilo klausimų, kodėl anksčiau Vidzgirio mokyklą norėta uždaryti, o dabar priešingai – prie jos jungiamos kitos įstaigos.

 

V. Vytuolis paaiškino, kad tuo metu, kai buvo inicijuoti planai uždaryti VIdzgirio mokyklą, jis Alytaus miesto savivaldybėje nedirbo. Tačiau atkreipė dėmesį, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija to padaryti neleido ir planai sustojo.

 

„Ministerija tokio leidimo nedavė, nes Vidzgirio progimnazija turi visas reikalingas erdves: aktų salę, sporto salę, valgyklą, ko pasigendama „Sakalėlyje“ ir „Drevinuke“. O kadangi sąlygas mokyklose norime pagerinti, siūlome išeitį, kaip tai padaryti“, - sakė V. Valūnas.

 

Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos mokiniai – Panemunės progimnazijoje

 

Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą siūloma pertvarkyti iš biudžetinės į viešąją įstaigą ir prijungti prie Šv. Benedikto gimnazijos, įkuriant Suaugusiųjų ir jaunimo skyrių bei Pataisos namų skyrių. Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos suaugusiųjų klasių mokinius (išskyrus esančius Alytaus pataisos namuose) norima perkelti į Panemunės progimnazijos patalpas, kur veiktų Šv. Benedikto gimnazijos Suaugusiųjų ir jaunimo skyrius.

 

Alytiškiams kilo klausimas: jei Suaugusiųjų ir jaunimo mokykla jungiama prie Šv. Benedikto gimnazijos, kodėl mokinius reikia perkelti į Panemunės progimnaziją?

 

Kaip paaiškino V. Valūnas, Šv. Benedikto gimnazijoje šiuo metu mokosi kone 800 mokinių. Visos patalpos užpildytos. Prie Panemunės progimnazijos juridiškai prijungti Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos negalima, kadangi progimnazija turi tik 1-8 klases, o Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklai reikia turėti tiek 1-8 klases, tiek gimnazijos 1-4 klases.

 

Prie Putinų gimnazijos jungimas taip pat negalimas, nes tai yra grynoji gimnazija, kuri turi tik 1-4 gimnazijos klases (atitinkančias 9-12 klases).

 

Prijungiant Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą būtina sudaryti galimybes ugdyti įvairaus amžiaus grupes. Panemunės progimnazijoje yra laisvų patalpų, čia galima įrengti atskirus korpusus, kur Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos mokiniai galėtų mokytis išlaikydami autonomiškumą.

 

Paruoštą projektą svarstys ir mokyklų bendruomenės

 

V. Valūnas pripažino, kad parengti švietimo tinklo pertvarkos ir tobulinimo planą nebuvo lengva. Iš viso buvo gauti 55 pasiūlymai, ką reikėtų keisti. Iš jų visų buvo atrinkta dešimt.

 

„Vyko šeši darbo grupės posėdžiai, manau, kad grupė padirbėjo neblogai. Diskutavome, tarėmės. Ir tai nereiškia, kad dabar mūsų pateikti pasiūlymai yra vieninteliai ir nekoreguotini. Pasirašiau raštą, adresuotą bendrojo ugdymo mokyklų vadovams. Jų prašoma iki lapkričio 4 dienos įskaitytinai organizuoti pateikto projekto svarstymą“, - kalbėjo V. Valūnas.

 

Po svarstymų mokyklos turės Švietimo ir sporto skyriui pateikti įstaigų bendruomenių priimtus sprendimus dėl pritarimo projektui arba argumentuotus pasiūlymus dėl jo tobulinimo, kurie neprieštarautų įstatymams.

 

AlytusPlius.lt primena, kad spalio 15 d. Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu sudaryta darbo grupė pateikė bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos bendrojo plano ir jo priedų koregavimo projektą.

 

Jame be jau minėtų pasiūlymų taip pat planuojama  Piliakalnio progimnaziją palikti kaip atskirą juridinį vienetą, kuriame būtų komplektuojama po dvi 1-8 klases. O Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybą siūloma pertvarkyti į Alytaus miesto švietimo pagalbos centrą ir jį perkelti į atsilaisvinusias vienos iš įstaigų patalpas.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra