Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dėl švietimo reikalų – peticija miesto valdžiai ir ieškinys teismui

Alytusplius.lt  •    •  9:13, 2020-03-26
Mieste pradėta vykdyti švietimo reforma apskųsta teismui.
Asociatyvi iliustracija

Nepaisant to, kad pastaruoju metu dėl viruso kyla daug problemų ugdant moksleivius nuotoliniu būdu, švietimo reforma Alytuje nepatenkintų pedagogų ir moksleivių tėvų kova prieš ją palaiminusius politikus įgauna naują pagreitį.

 

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ir savivaldybės tarybos nariai gavo daugiau kaip 2000 asmenų pasirašytą peticiją, kurioje reikalaujama peržiūrėti Alytaus miesto savivaldybės tarybos vasario mėnesį priimtą sprendimą dėl švietimo reformos „Sakalėlio“ pradinę mokyklą prijungiant prie Vidzgirio pagrindinės  mokyklos, o „Drevinuko“ darželį – mokyklą reorganizuoti į lopšelį – darželį.

 

Peticiją pasirašę asmenys reikalauja artimiausiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje pakeisti Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimą, išbraukiant iš jo visas nuostatas, susijusias su minėtų ugdymo įstaigų pertvarka.

 

 

Alytaus miesto savivaldybės tarybos Peticijų komisijos pirmininkas Andrius Jučas sakė, kad peticija komisiją pasiekė antradienį. Kada ją pavyks išnagrinėti, politikas atsakymo nežino.

 

„Teisės aktai numato, kad peticijos turėtų būti išnagrinėtos per 20 darbo dienų. Tačiau situaciją gerokai keičia karantinas – kol kas tarybos nariai nesirenka nei į komitetų, nei į komisijų posėdžius, neįvyks ir  savivaldybės tarybos posėdis kovo pabaigoje. Kol kas nėra reglamentuota, kaip komisijos darbas turėtų vykti nuotoliniu būdu, kaip būtų priimami sprendimai. Galbūt elektroniniais laiškais bandysime komunikuoti, keistis nuomonėmis, gal per tą numatytą terminą rasime kažkokį bendrą sprendimą, kurį atitinkama forma pateiksime ir pareiškėjams, ir savivaldybės merui bei tarybos nariams“, - sakė Peticijų komisijos pirmininkas.  

 

Alytaus miesto savivaldybės tarybos Peticijų komisiją sudaro 9 asmenys: šeši yra savivaldybės tarybos nariai, du – bendruomenės atstovai ir vienas – savivaldybės administracijos darbuotojas.

 

Pasak komisijos pirmininko A. Jučo, komisija gali priimti sprendimą patenkinti peticijos autorių reikalavimus arba juos atmesti. „Bet kuriuo atveju, mūsų sprendimas nebus galutinis – šiuo atveju paskutinį žodį turės tarti savivaldybės tarybos nariai“, - sakė jis.

 

Vienas iš peticijos iniciatorių, „Sakalėlio“ mokyklos tarybos pirmininkas Edvardas Bielskis sakė, kad pirmadienį dėl Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo dėl mokyklų pertvarkos su ieškiniu kreiptasi ir į Kauno apygardos teismą.

 

„Mes reikalaujame, kad teismas pirmiausiai taikytų reikalavimo užtikrinimo priemones ir sustabdytų Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo vykdymą. Antru punktu reikalaujame, kad 2020 m. vasario 27 dienos sprendimas būtų panaikintas visa apimtimi“, - sakė pašnekovas.

 

Beje, reorganizuojamam „Drevinukui“ savivaldybė ieško vadovo – yra paskelbtas konkursas įstaigos direktoriaus pareigoms užimti. Sutapimas: dokumentus kandidatai turi pateikti iki kovo 27 dienos. Būtent šią dieną baigiasi ir terminas apskųsti tarybos priimtą sprendimą. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.