Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dėl papildomų etatų švietimo įstaigoms - ypatingai karštos diskusijos taryboje

AlytuPlius.lt informacija  •    •  13:16, 2022-11-30
Asociatyvi nuotr.

Trečiadienį Alytaus miesto savivaldybės taryboje ypatingai karštai diskutuota dėl Mišrios tarybos narių grupės parengto sprendimo projekto - ugdymo įstaigose didinti dirbančių asmenų skaičių 41.6 etato.


Buvo siekiama administracijos direktorę Oną Balevičiūtę įpareigoti formuojant 2023 metų biudžetą, jame numatyti tam reikalingas lėšas. Pagal sprendimo projekto rengėjų pateiktus skaičius, papildomiems 41.6 etato biudžete reiktų numatyti 402 tūkst. eurų.


Kaip akcentavo frakcijos pirmininkas Valerijus Vencius, augant specialiųjų poreikių vaikų skaičiui, ypatingai svarbu įdarbinti daugiau mokytojų padėjėjų. „Mes turime pinigų daugiau nei reikia. Juk 7 milijonus dar perkelsime į kitų metų biudžetą. Jau nuo rugsėjo mėnesio tie etatai turėjo būti“, - ragindamas palaikyti kalbėjo V. Vencius.


Savivaldybės administracija tarybai pateikė alternatyvų sprendimą, kur papildomai steigiamų etatų skaičius  perpus mažesnis - 21.6. Tai papildomai kitų metų biudžete atsieitų  119 tūkst. eurų.


„Mes siūlome lopšeliuose darželiuose ir mokyklose darželiuose nesteigti kompiuterių priežiūros specialistų, prailgintos dienos grupės mokytojo etatų. Visi veržiamės diržus, lai švietimo įstaigos taip pat kol kas palaukia, nes net nežinome, koks bus 2023 metų biudžetas“, - teigė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.


„Suprantame, kad viskas atsiremia į savivaldybės biudžeto pinigus. Tai gal tuomet reiktų pakeisti požiūrį ir nenutiesti vienos gatvės, o orientuotis į šį opų klausimą? Viskas tarybos rankose“, - teigė administracijos direktorė Ona Balevičiūtė.

Pasisakė ir vaiką su specialiaisias poreikiais auginanti mama. „Ateikit ir pasižiūrėkit, kaip sunku mokytojams be padėjėjų. Gal jūs norite ateiti į mokyklą ir padėti?“, - retoriškai klausė moteris.
Balsavimo rezultatai pasiskirstė taip: už sprendimo projektą balsavo  9, už alternatyvą - 14 tarybos narių.