Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dėl oro taršos į medikus kreipėsi aštuoni alytiškiai. Tai nedaug?

Raimonda Andriulionytė  •    •  15:32, 2019-10-24
Ketvirtadienį posėdžiavo Seimo Sveikatos reikalų komitetas.
Stop kadras iš youtube vaizdo įrašo.

Tokia mintis nuskambėjo ketvirtadienį surengtame Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje.

 

„Iki šiol besikreipusių į Alytaus ligoninę skaičius rodo, kad gaisro padariniai alytiškių sveikatai lyg didelės žalos nepadarė, tačiau nusiraminti negalime“, - penktadienį surengtame neeiliniame Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje tvirtino Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

 

Posėdis surengtas aptarti gaisro sukeltą poveikį gyventojų sveikatai, nuspręsti, kokių veiksmų toliau imtis.

 

Viceministras A. Šešelgis, remdamasis Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės duomenimis, informavo, kad nuo gaisro pradžios dėl jo sukeltų negalavimų  į Alytaus ligoninę kreipėsi aštuoni žmonės. Trims iš jų sveikatos problemas galimai iš tikrųjų sukėlė oro tarša, tačiau galutinio patvirtinimo nėra.

 

„Manau, galima daryti išvadą, kad žmonės tinkamai sureagavo į specialistų rekomendacijas ir ėmėsi reikiamų saugumo priemonių. Bet mes dėl to nenusiraminame, turime išsiaiškinti, koks tas poveikis iš tikrųjų yra. Dabar atliekami visi plataus masto tyrimai, reikalingi nustatyti užterštumo lygį“, - teigė viceministras.

 

Gaisras paveikė ne tik gyventojų, bet ir įvykio vietoje dirbusių ugniagesių sveikatą.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas teigė, kad sunegalavo keturi ugniagesiai: trys – dėl pervargimo ir vienas dėl to, kad gaisro vietoje įsidrėskė koją, jis buvo paskiepytas nuo stabligės. Kol kas vienas ugniagesys turi nedarbingumo pažymėjimą, o kiti sugrįžo į darbus. A. Kanapickas pažymėjo, kad ugniagesiams įvykio vietoje yra taikomas poilsio režimas, jie keičiasi tarpusavyje.

 

Posėdyje dalyvavusi Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė, kuruojanti sveikatos apsaugos sritį, teigė neabejojanti, kad teršalų poveikis sveikatai pasireikš vėliau. Nelaimė buvo didelė ir teršalai pasklido plačiu mastu.

 

Vicemerė tvirtino, kad dabar būtina imtis visų prevencinių priemonių žalai sumažinti, padariniams likviduoti. Toji žala yra didelė ir kol kas neišmatuota. J. Šukevičienė tikisi, kad Alytaus miestas, likviduodamas padarinius, sulauks ir valstybės pagalbos. „Prašome mūsų nepalikti vienų ir dabar“, - prašė vicemerė.

 

Aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė ramino, kad paskutiniais duomenimis, oro tarša nei Alytaus mieste, nei rajone neviršija normos ribų.

 

Posėdžio metu buvo diskutuojama apie civilinės saugos stiprinimą, pasiruošimą tokio masto nelaimėms. Priekaištai skriejo ir savivaldybei, ir valstybei.

 

„Ekstremali situacija didžiąja dalimi buvo suvaldyta tinkamai, bet turime daugiau rūpintis civiline sauga, priemonėmis, kad daugiau taip neatsitiktų. Ir ne medikai turi pasirūpinti sandėliuojamomis padangomis, įrengti priešgaisrinę signalizaciją, apmokyti darbuotojus, suskaičiuoti, kokią ir kur techniką turime, kad įvykus nelaimei, nereikėtų visur ieškoti“ , - teigė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 

Posėdžio metu kalbėta ir apie tai, kad reikia tirti ne tik poveikį gamtai, aplinkai, vandens telkiniams, bet ir patiems žmonėms. Tirti jų kraują, šlapimą, tačiau tam valstybė nėra tinkamai pasiruošusi.

 

Komiteto nariai nutarė kreiptis pagalbos į Vyriausybę, tačiau prieš tai reikės suformuoti tikslius pasiūlymus, ką reikėtų atlikti ir įvardinti, kokios pagalbos dėl padarinių likvidavimo ir tolesnių veiksmų tikimasi.

 

Komentarų nėra