Dėl Alytaus ligoninės įrangos – kreipimasis į prokuratūrą

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  18:04, 2017-10-11
Asociatyvi nuotr.

Daugiau nei milijono eurų naujam magnetinio rezonanso tomografui įsigyti iš miesto biudžeto negavusi Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė atsidūrė po padidinamuoju stiklu. Paaiškėjus, kad minėtos įrangos remontui jau išleista apie 800 tūkst. eurų, savivaldybės Kontrolės komitetas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

 

Kiek kainuoja naujas magnetinio rezonanso tomografas? Kiek lėšų reikia senojo remontui? Ar jį apskritai verta remontuoti? Į šiuos klausimus atsakymų ieškota dar rugpjūčio mėnesį vykusio Alytaus tarybos posėdžio metu, kai tris mėnesius sugedusios įrangos neremontavusi ir apie 90 tūkst. eurų pajamų dėl to negavusi Alytaus ligoninė kreipėsi į miesto politikus, prašydama pinigų naujo tomografo įsigijimui.

 

Tuomet nuspręsta reikiamas lėšas – apie 60 tūkst. eurų - skirti tik senojo remontui.

 

Tačiau iš karto po to, Alytaus miesto savivaldybės Kontrolės komitetas kreipėsi į savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybą dėl informacijos apie magnetinio rezonanso ir kompiuterinio tomografo remonto išlaidas.

 

Pateiktoje informacijoje nurodoma, kad nuo įrangos įsigijimo – 2007 metų, kuomet ligoninei vadovavo socialdemokratas Jurgis Krasnickas – iki šių metų liepos mėnesio Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės magnetinio rezonanso remontui išleista daugiau nei 770 tūkst. eurų. Tai yra net 43,4 proc. įrangos įsigijimo vertės.

 

Tiesa, minėtas įrenginys pradėtas remontuoti 2009 metais. Tais pačiais metais ligoninės vadovo postas atiteko dabartiniam gydymo įstaigos direktoriui Artūrui Vasiliauskui.

 

Kontrolės ir audito tarnybos išvadose taip pat pateikta informacija, kad dar šių metų birželio mėnesį Alytaus ligoninė magnetinio rezonanso tomografo remontui – helio dujų užpildymui ir gradientinio stiprintuvo ašies modulio gedimui tvarkyti, skyrė beveik 50 tūkst. eurų, tačiau jau tą patį mėnesį paskelbta, kad įrenginys vėl sugedo, o pacientai tyrimams atlikti nukreipti į Druskininkus.

 

Kontrolės komiteto nariams įtarimų sukėlė ir tai, kad visus magnetinio rezonanso tomografo remonto darbus per beveik dešimtmetį atliko ta pati bendrovė „Apex Medicus“. Nenumatytų remonto darbų pirkimai vykdyti neskelbiamų derybų būdu.

 

Dėl visų minėtų priežasčių Kontrolės komiteto nariai vienbalsiai nusprendė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad ši ištirtų, ar Alytaus ligoninėje remontuojant brangią įrangą nebuvo vykdomi tarpusavio susitarimai.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai