Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dauguose – su olimpiečiu M. Maldoniu ir vandens sporto entuziastais

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  11:54, 2022-09-16
Sapežinskienė, treneriai Rimas Suchackas, Kęstutis Dambrauskas.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė ketvirtadienį Dauguose susitiko su baidarininku, Tokijo olimpiados dalyviu, Europos bei pasaulio čempionatų bronzos, sidabro ir aukso medalių laimėtoju Mindaugu Maldoniu.

 

Pokalbyje apie vandens sporto šakų plėtrą  dalyvavo Meno ir sporto mokyklos direktorė Auksė Sapežinskienė, treneriai Rimas Suchackas, Kęstutis Dambrauskas, vandens sporto šakų treniruotes lankantys vaikai bei jaunuoliai.

 

Sportininkai mero pavaduotojai D. Kitavičienei parodė neseniai už savivaldybės lėšas, skirtas Meno ir sporto mokyklai, įsigytą vandens sporto treniruočių inventorių – naują valtį, 8 baidares su irklais, specialias prijuostes. Šioms priemonėms įsigyti Alytaus rajono savivaldybės taryba skyrė 30 tūkst. eurų.

 

 

Pati mokykla sutvarkė kranto infrastruktūrą – iš naujo perliejo valčių saugojimo patalpos grindis, įrengė stelažus baidarėms laikyti.

 

Anksčiau kanupolo sporto treniruotėms buvo nupirkta 10 komplektų baidarių, irklų bei gelbėjimo liemenių.

 

Alytaus rajono savivaldybės vadovai sako, kad būtina investuoti į jaunimo, mokinių laisvalaikio bei sporto veiklas ir džiaugiasi Dauguose atgimstančiomis vandens sporto tradicijomis.

 

„Seniai galvojome apie irklavimo treniruočių grąžinimą į Daugus, tačiau reikia pripažinti, kad neužtenka vien tik mūsų norų. Sportas – tai pirmiausia treneris, pirmiausia vaikai, jų entuziazmas. Mero Algirdo Vrubliausko kabinete prieš kurį laiką treneris R. Suchackas pristatė savo viziją, išdėstė aiškią veiklos programą, kuri mus įtikino. Savivaldybė, išgirdusi vaikų, jų tėvų, trenerio norą, atsiliepė į prašymą papildyti būtinąjį treniruočių inventorių, skyrė tam lėšų. Girdime ir kitus poreikius, kalbamės, diskutuojame“,- susitikimo metu sakė mero pavaduotoja D. Kitavičienė.

 

„Norime Dauguose ne tik treniruotis, bet ir organizuoti sprinto, kanupolo respublikines varžybas, todėl būtinai reikėjo katerio, kuris tiktų ne tik kasdienėms treniruotėms, bet ir varžybų teisėjų darbui. Džiaugiuosi, kad savivaldybė tam skyrė lėšų. Aplink Daugus yra nemažai vaikų ir jaunimo, kurie nori daryti pažangą vandens sporto šakose, tam reikalingos ir atitinkamos priemonės, tinkančios pagal sportininkų amžių, jų kategoriją. Visi nori labai greitų rezultatų, per porą-trejetą metų tapti čempionais, o aš jiems sakau, kad reikia ilgo ir atkaklaus darbo. Štai mūsų olimpietis M. Maldonis 17 metų sunkiai dirbo, kol pasiekė sportinės karjeros aukštumas“,- pasakojo treneris R. Suchackas.

 

 

Kanupolo treneris Kęstutis Dambrauskas taip pat sakė esąs įsitikinęs, jog naujoji  įranga ir sporto  inventorius prisidės prie kokybiškesnių treniruočių, skatins mokinius labiau stengtis, siekti užsibrėžtų tikslų.

 

Dauguma vaikų Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos vandens sporto treniruotes lanko 3 kartus per savaitę. Vasaros laikotarpiu treniruotės vyksta atviruose vandenyse, o žiemą – Daugų technologijos ir verslo mokyklos sporto ir treniruoklių salėse bei Alytaus baseine.

 

Mokyklos kanupolininkai Alytaus rajoną garsina Lietuvoje bei už jos ribų. Daugų kanupolo komandos ne kartą iš varžybų yra parsivežusios įvairių medalių,  užėmusios prizines vietas.