Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Daugų ligoninėje – visokeriopa pacientų priežiūra, dėmesys ir atjauta

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  11:25, 2022-09-23
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Prieš daugiau negu 60 metų Dauguose įkurtos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės paskirtis ne kartą keitėsi, bet ligonių slaugos ir priežiūros paslaugos teikiamos iki šiol. Per metus čia vidutiniškai slaugoma, stiprinama 200 ir daugiau pacientų. Apie Daugų ligoninės teikiamas paslaugas, galimybę čia patekti ir ligonių atsiliepimus – pokalbis su įstaigos vedėju, vidaus ligų gydytoju Egidijumi Šereliu.

 

Ligoninė pasikeitė iš esmės

 

2007 m. Alytaus rajono savivaldybė Daugų ligoninės modernizavimui skyrė beveik 5 mln. tuomet dar litų, todėl ši sveikatos priežiūros įstaiga pasikeitė neatpažįstamai. Pagal visus reikalavimus buvo sutvarkytos palatos, patalpų šildymo bei vėdinimo sistemos. Pagerėjo personalo darbo sąlygos: įrengtos rūbinės, dušai, poilsio kambarys. Slaugytojų  poste atsirado signalizacija, kurios pagalba pacientas gali bet kada pasikviesti medicinos personalą. 

 

Netrukus po ligoninės rekonstrukcijos dar buvo skirta ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Gavusi 600 tūkst. litų, ligoninė apsirūpino moderniausia slaugos įranga: 43-imis funkcinėmis lovomis, kiekvienoje palatoje įrengtais keltuvais, ligonių stebėjimo aparatūra. 

 

Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje įrengta saulės elektrinė.

 

2019 m. ligoninė ant pastato stogo įsirengė saulės elektrinę. Lėšų šiam projektui įgyvendinti  subsidijos būdu skyrė Aplinkos ministerija bei Alytaus rajono savivaldybė. Artimiausiu metu ruošiamasi įrengti modernią šildymo sistemą „oras-vanduo“.

 

Platus teikiamų paslaugų spektras, kompetentingi darbuotojai

 

„Daug kas mus painioja su įprasta gydymo įstaiga, tačiau čia – slaugos ligoninė, į kurią pacientai  atvyksta jau po gydymo kitose ligoninėse, kai išsemtos visos galimybės gydyti, ir ligonį reikia tik  slaugyti, palaikyti jo organizmo funkcijas. Mes stengiamės savo pacientams sudaryti visas sąlygas oriai gyventi, komfortiškai ilsėtis“,– sako įstaigos vedėjas E. Šerelis.

 

Jis pasakoja, kad Dauguose slaugomi lėtinėmis, sunkiomis ligomis sergantys pacientai. Kai kurie iš jų nepajėgia apsitarnauti, vos atsisėda lovoje. Tokių pacientų priežiūra namuose jų artimiesiems būtų labai sunkus uždavinys, o dažnu atveju – ir  beveik neįvykdoma misija, nes tokiai slaugai reikia ir fizinių jėgų, ir žinių bei patirties.

 

Gydytojas džiaugiasi, kad Daugų ligoninės stacionare dirba aukštos kvalifikacijos, kompetentingi žmonės, kurie pacientams skiria daug dėmesio, meilės, atjautimo, visuomet yra pasiruošę padėti.

 

Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje atliekamos fizioterapijos, masažo, kineziterapijos procedūros, laboratoriniai tyrimai,  esant reikalui, ligoniui daroma elektrokardiograma.  Personalą sudaro 30 žmonių, beveik visi – vietiniai, gimę ir užaugę Alytaus rajone, todėl pažįsta savo pacientus, palaiko su jais draugiškus ryšius.

 

Įstaigoje dirba 2 gydytojai – šeimos gydytoja Ilona Ališauskaitė ir pats Egidijus Šerelis, vidaus ligų gydytojas. Pacientus prižiūri 7 bendrosios praktikos slaugytojos bei 6 slaugytojų padėjėjos. Visas personalas – kvalifikuotas, turi medicininį išsilavinimą, tad ligoniai ir dieną, ir naktį yra rūpestingoje bei kvalifikuotoje priežiūroje.

 

Pacientai patenkinti

 

„Yra žmonių, kurie mums pažįstami jau 10-12 metų, per metus po kelis kartus atvyksta pagerinti savo sveikatos. Tai – ir galimybė jų artimiesiems pailsėti nuo sunkių slaugos darbų. Tiek pacientai, tiek jų šeimos nariai mūsų ligoninės paslaugomis yra patenkinti, neretai užsuka tiesiog pasisveikinti ar pasikonsultuoti. Mums atrodo, kad tai yra geras darbo įvertinimas“,– įsitikinęs E. Šerelis.

 

Ligoninės personalas.

 

Pasak gydytojo, yra kontingentas ligonių, kurie patys atvyksta ar jų artimieji juos atveža į ligoninę būtent rudenį, kai senyvo amžiaus žmonėms reikia daugiau šilumos, komforto. Pacientai ligoninėje greitai atsigauna, pasinaudoja teikiamomis paslaugomis. COVID-19 pandemija, deja, dalį nuolatinių mūsų lankytojų išgąsdino, jie bijo kontakto su svetimais žmonėmis, nenori išvykti iš savo namų, bet tokių ligonių artimieji turi atidžiai stebėti jų būklę, nes be palaikomojo gydymo ji gali greitai blogėti,– sako gydytojas.

 

Ketvirtą kartą šioje slaugos įstaigoje atsidūrusi Valė Kursevičienė  sako, kad čia jai labai gerai – geriau ir būti negali: „Labai geras personalas, visais pasirūpina, niekad neišgirsi blogo žodžio“.

 

82-jų buvusi akušerė Laimutė Kuliešienė sako esanti beveik nuolatinė palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientė, čia yra prižiūrima ir slaugoma jau 11 metų. Juokais sako, kad namo grįžtanti tik retkarčiais, pasisvečiuoti.

 

„Nuoširdžiai dėkoju mūsų gydytojui Egidijui Šereliui, jis tiek man, tiek ir kitiems ligoniams yra labai brangus žmogus. Personalas – puikus, mus gerai prižiūri, paklausia, kaip jaučiamės, pasidomi, ar gera nuotaika. Čia tikrai labai gera gyventi senam ir ligotam žmogui“,– sako ponia Laimutė.

 

Laimutė Kuliešienė.

 

Marijona Ivoškienė į Daugų ligoninę taip pat  atvyksta beveik kasmet. Šįkart susilaužė koją, reikia įvairių procedūrų, moteris patenkinta – sveikata gerėja. „Čia gera vieta atgauti jėgas po tokių nelaimių, kaip mano kojos lūžimas“, – įsitikinusi pacientė.

 

Marijona Ivoškienė.

 

120 dienų per metus – nemokamai

 

Norintys patekti į Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Žinodamas paciento sveikatos būklę, šeimos gydytojas nuspręs, ar ligoniui tokia slauga bei priežiūra yra reikalinga, ar ne.

 

Atvykstant į įstaigą, būtina turėti asmens dokumentus, gydytojo siuntimą, pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą.

 

Teisę į slaugą ir palaikomąjį gydymą turintys asmenys per kalendorinius metus Daugų ligoninėje nemokamai gali būti prižiūrimi 120 dienų, už tai sumoka Vilniaus teritorinė ligonių kasa.

 

Jeigu pacientas arba jo artimieji turi poreikį palikti ligonį slaugos įstaigoje ilgiau, tokia galimybė yra, už paslaugas mokama nustatytu įkainiu – 30 eurų už parą, kuris, lyginant su aplinkinėse savivaldybėse esančiomis palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių kainomis, yra mažiausias.