Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Daugiabučio Alytaus rajone gyventojams sąskaitos už šildymą sumažės dvigubai

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  11:09, 2021-08-11
Renovuojamas daugiabutis Simne.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Ateinantį šildymo sezoną dar vieno Alytaus rajono daugiabučio namo gyventojams sąskaitos už šildymą bus mažesnės, o šilumos – daugiau. Pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą renovuojamas Simno miesto Vytauto g. 42 namas.

 

Dviejų aukštų 8 butų namo renovacijos darbų vertė – 158 123 eurai, dauguma darbų jau atlikti. Renovacijos projektą administruoja savivaldybės įmonė „Simno komunalininkas“.

 

Renovuojant daugiabutį numatytas šildymo sistemos  pertvarkymas ir atnaujinimas, uždaromosios armatūros stovams ir magistralinių šildymo sistemos vamzdynų keitimas, karšto vandens sistemos pertvarkymas, natūralios vėdinimo sistemos sutvarkymas, stogo dangos įrengimas ir šiltinimas, lietaus nuotekų tvarkymas ir atstatymas, išorinių sienų ir cokolio šiltinimas, įskaitant defektų pašalinimą, cokolio apsaugos sutvarkymas.  Taip pat - balkonų įstiklinimas, bendrojo naudojimo patalpose esančių langų ir lauko durų keitimas, bendrojo naudojimo elektros inžinerinės sistemos, apšvietimo sistemos atnaujinimas.

 

Įmonės „Simno komunalininkas“ administratorė  Inga Šukytė sako, kad liko apie 30 proc. planuotų darbų. Tai  – fasado šiltinimas.  Vytauto g. 42 namo renovaciją planuojama baigti šių metų paskutinį ketvirtį, darbus atlieka UAB „Pietų Megrame“.

 

Pasak „Simno komunalininkas“ administratorės I. Šukytės, dabartinė daugiabučio namo energinio naudingumo klasė yra F, atlikus atnaujinimo (modernizavimo) darbus, bus pasiekta C energinio naudingumo klasė. „Pagal skaičiavimus planuojama sutaupyti apie 88 proc. energijos, o sąskaitos už šildymą turėtų sumažėti dvigubai“, – sako I. Šukytė.

 

Pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą renovuojamo namo gyventojams skiriama 30 proc. valstybės parama. Gaunantiems mažas pajamas ir turintiems teisę gauti kompensaciją gyventojams įmokas 100 proc. dengia valstybė.

 

Savivaldybės įmonė „Simno komunalininkas“ yra parengusi 10 daugiabučių namų renovacijos investicijų planų, dar 2 parengs artimiausiu metu, tai – daugiabučių Dauguose ir Rimėnų kaime.

 

Iš viso rajone jau renovuota 14 daugiabučių namų, dažniausiai pasiekiama C arba B energinė klasė.

                                                                     

Rekomenduojami video: