Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Daugai turi ambicijų ugdyti naujus irklavimo čempionus

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  10:41, 2022-05-02
Treneris Rimas Sukackas.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono meno ir sporto mokykla užsibrėžė tikslą per kelerius metus Dauguose atgaivinti irklavimo sportą. Savivaldybės taryba tam pritarė ir skyrė lėšų.

 

Daugai turi irklavimo sporto tradicijas, iš čia kilęs ne vienas garsus irkluotojas. Šalia miesto esančiame Didžiulio ežere treniravosi tarptautinėse varžybose Lietuvai atstovaujantys irkluotojai daugiškiai broliai Simonas ir Mindaugas Maldoniai. Pernai Mindaugas Maldonis dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, buvo pripažintas geriausiu metų Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotoju.

 

Dauguose irklavimo sportui yra sudarytos sąlygos. Savivaldybė įrengusi elingus, irklavimo bazę, teisėjavimo bokštelį, prie jo pakrantėje pastatyti suolai žiūrovams. Pastaruoju metu pastebėtas vaikų susidomėjimas irklavimu. Šiemet Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje pradėjo dirbti naujas treneris Rimas Sukackas.

 

 

„Visada žinojome, kad Dauguose irklavimo sportas – populiarus ir reikalingas, todėl buvo gerinamos sąlygos. Su entuziastais vyko ne viena diskusija. Šiemet pradėjo dirbti treneris, kuris užsibrėžė tikslą atgaivinti sportą. Jo auklėtiniai jau pasiekė ir laimėjimų. Mes sportininkus palaikome ir palaikysime. Ar turėsime čempionų? Pažado duoti negaliu, tai priklausys nuo vaikų noro, užsispyrimo, trenerių atsidavimo. Tačiau ne medaliai svarbiausia, o fizinis aktyvumas vardan sveikatos“, – sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

 

Savivaldybės taryba baidarių irklavimo sportui puoselėti šiemet  skyrė 32 tūkst. eurų. Už šias lėšas bus nupirkta 10 vienviečių baidarių, irklų, specialių prijuosčių, taip pat – kateris, bus atliktas smulkus elingo remontas.

 

Tikslą Dauguose atgaivinti baidarių, kanojų irklavimą išsikėlė treneris Rimas Sukackas, kuris šiemet pradėjo dirbti Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje.

 

  „Treneris yra labai ambicingas ir su užsidegimu veda treniruotes vaikams. Dabar vyksta kanupolo treniruotės, bandys atgaivinti irklavimą. Jau treniruojasi daugiau vaikų, jie laimi varžybas. Kitą savaitę bus atliktas smulkus elingo remontas, naujai išlietos grindys, sutvarkyta įranga  irklavimo priemonėms laikyti“, – sako Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos direktorė Auksė Sapežinskienė.

 

Metų pradžioje į baidarių irklavimo treniruotes priimti nauji 8 vaikai, iš viso treniruotes lanko 20 vaikų. Žiemą mokiniai treniravosi Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine ir Daugų Vlado Mirono gimnazijoje. Balandžio pradžioje vykusiose Alytaus miesto sporto ir rekreacijos centro vaikų U-15 atvirose kanupolo čempionato varžybose  8  rajono sportininkų komanda užėmė pirmąją vietą.

 

„Puiki šventė mokiniams, liejosi emocijos, buvo daug ryžto ir pastangų nugalėti. Daugumai mokinių tai buvo pirmosios varžybos, per kurias jie pademonstravo puikiai išmoktas pamokas, įgytus pradinius sportinius įgūdžius. Pasiektas komandos formavimo modulis „Komanda!“. Kanupolo čempionatas paliko nepamirštamus įspūdžius, iškovota pirmoji vieta, gautas pirmasis medalis“, – džiaugiasi ir treneris R. Sukackas. Jis planuoja per per dvejus metus Alytaus rajone surinkti 2 vaikų grupes aktyviam sportavimui, organizuoti Dauguose Lietuvos moksleivių baidarių ir kanojų irklavimo čempionatus, kanupolo tarptautinius turnyrus, pavasario, vasaros, rudens, žiemos sporto stovyklas, įsigyti reikiamo irklavimo sporto inventoriaus.