Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Iš darželinukų tėvų pažymų nereikalaus, bet susimokėti reikės avansu

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  11:04, 2019-05-24
Asociatyvi nuotr.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Tėvai, kurie ketina vasarą leisti savo vaikus į darželius, už tai turės sumokėti avansu – už mėnesį į priekį.  Taip nusprendė  Alytaus miesto savivaldybės taryba. Avansinis mokėjimas turėtų tapti drausminimo priemone tėvams, kurie ketina leisti vaikus į darželius vasaros laikotarpiu.

 

Pagal patvirtintą naują tvarką, galimybė lankyti lopšelį-darželį ar mokyklą-darželį vasarą - liepos ir rugpjūčio mėnesiais – sudaryta tiems vaikams, kurių tėvai pateiks prašymą ir sumokės išankstinį mokestį.

 

Prašymą tėvai turės pateikti iki birželio 1 dienos. Jame turės būti nurodomas mėnuo, kada vaikas lankys ikimokyklinio ugdymo įstaigą, ir iki birželio 24 dienos turės būti sumokėtas išankstinis mokestis už liepos mėnesį  arba iki liepos 24 d. už rugpjūčio mėnesį. Išankstinis mokestis bus skaičiuojamas pagal mėnesio darbo dienų skaičių.

 

Mokestis bus negrąžinamas, išskyrus vaiko ligos atvejus, jei tokių bus.

 

Pirminiame sprendimo projekte buvo siūloma vasaros laikotarpiu sudaryti galimybę tik dirbantiems tėvams vesti vaikus į darželį, jiems pateikiant iš darbovietės pažymas, kad liepos ir rugpjūčio mėnesiais jie neturės atostogų.

 

Tačiau tokie siūlomi pokyčiai sulaukė didelio atgarsio tėvų bendruomenėje, siūlomą sprendimą įvardinusioje kaip diskriminacinį. Nemažiau diskusijų kilo ir tarybos komitetuose. Būtent juose, svarstant klausimą, ir gimė sprendimo projekto alternatyva įvesti avansinį apmokėjimą už darželių lankymą vasaros laikotarpiu.

 

Tarybos nariai vienas po kito ragino palaikyti alternatyvą ir balsuoti už tėvų drausminimą įvedant išankstinį apmokėjimą, o rudenį išanalizuoti, kiek vaikų lankė ikimokyklinio ugdymo įstaigas vasarą ir priimti papildomus sprendimus, jeigu to reikės.

 

Tikimasi, kad mokestį už darželį avansu sumokėję tėvai jaus didesnę atsakomybę vesti vaikus į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. O pastarosios nesusidurs su problema, kuomet iš prašymus lankyti ugdymo įstaigą liepos ir rugpjūčio mėnesiais pateikusių tėvų, vaikus į darželius atvesdavo tik apie 50 procentų.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai