Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 14 130

Darželinukams siūlo likti namuose, mokiniams – neįprastas pamokas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:12, 2020-05-14
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Jau pirmadienį vaikai galės sugrįžti į darželius, tačiau Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas rekomenduoja tėvams, jei tik yra galimybė, vaikų į darželius verčiau nevesti.

 

Tariamasi ir dėl to, kaip nuo birželio mėnesio turėtų dirbti bendrojo ugdymo mokyklos. Planuojama, kad mokiniai į mokyklas negrįš  bus pasirinkta kitokia pamokų forma.

 

Tėvams siūlo vaikų į darželius geriau nevesti

 

Nuo pirmadienio Alytuje, kaip ir visoje šalyje, ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas jau galės būti organizuojamas švietimo įstaigose. Tai reiškia, kad mažieji galės sugrįžti į darželius, mokyklas, vykdančias priešmokyklinio ugdymo programas.

 

 Įstaigų vadovai iki tol turi susisiekti su tėvais ir išsiaiškinti, kiek vaikų planuoja sugrįžti, kad galėtų tinkamai ir saugiai pasiruošti jų sugrįžimui. Nors galimybės grįžti yra, tačiau tėvai vaikus gali ugdyti ir namuose.

 

„Aš rekomenduoju tėvams, jeigu jie tikrai turi tokią galimybę, vaikų į švietimo įstaigas nevesti. Vis dėlto jų saugumas, sveikata yra svarbiausia. Nors ir imamės visų saugumo priemonių, ruošiamės, tačiau jeigu bus daug vaikų, tai atsiranda padidinta rizika. Vaikai perserga lengvai, bet jie gali virusą nešioti. Tad ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų tėvams rekomenduoju, kad vaikai liktų namuose, su artimaisiais.

 

Suprantama, kad tėvai turi dirbti, gauti pajamas, ir kartais nėra kam vaikus prižiūrėti namuose. Tokiu atveju vaikai turi eiti į darželius“, - kalbėjo V. Valūnas.

 

Jis atkreipė dėmesį, kad ikimokyklinis ugdymas nėra privalomas, ir galima pasirinkti, ar jį vykdyti ar ne. Tačiau priešmokyklinis ugdymas būtinas. Tad jeigu priešmokyklinukų tėvai nuspręs, kad vaikai turi likti namuose, jiems likusį laiką ugdymas bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Mokyklų vadovai yra įpareigoti sudaryti tokias galimybes.

 

V. Valūnas prognozuoja, kad į švietimo įstaigas sugrįš apie 50 procentų ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų. Tikslūs skaičiai bus fiksuojami pirmadienį, kada bus matoma reali situacija.

 

Mokiniams planuojamos netradicinės pamokos

 

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas su mokyklų vadovais, savivaldybės gydytoju ir visuomenės sveikatos biuro direktore jau tarėsi, kaip nuo birželio 1 dienos turėtų dirbti bendrojo ugdymo mokyklos. Jos galės rinktis, kaip organizuoti likusius mokslo metus: ar eiti į mokyklą, ar mokiniams mokytis nuotoliniu būdu.

 

„Kol kas galutinių sprendimų dar nėra, tačiau antradienį vykusio pasitarimo metu absoliuti dauguma pasisakė už tai, kad nuo birželio pradžios ugdymo procesą reikėtų organizuoti kitomis, ne pamokos ugdymo formomis. Tai reiškia, jog kviesti mokinius grįžti į mokyklas neketiname ir organizuoti įprastas pamokas klasėse neplanuojame.

 

Siūlysime, kad mokyklos pasirinktų ugdymo procesą nepamokiniu būdu, pavyzdžiui, edukacines išvykas į muziejus, parkus, saugomas gamtos teritorijas, organizuotų neformalųjį švietimą, nuotolines konferencijas. Žinoma, laikantis saugumo reikalavimų“,  - pasakojo V. Valūnas.

 

Jis teigė, kad šiuo metu egzaminams aktyviai ruošiasi ir abiturientai. Gegužės 22 dieną bus paskutinė jų mokymosi diena, o po mėnesio, birželio 22 dieną, prasidės egzaminų sesija.

 

Paklausus, o kaip bus su švietimo įstaigų darbuotojais, kurie priklauso rizikos grupei, V. Valūnas tvirtino, kad jie vienareikšmiškai dirbs nuotoliniu būdu. Nebent žmogus tikrai labai gerai jaustųsi, būtų visiškai sveikas, išsityręs dėl COVID-19 ir norėtų sugrįžti dirbti į įstaigą. Tačiau bet kokiu atveju jiems rekomenduojama likti namuose.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai