Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Darbus kioskuose apkartino naujai pastatytų konteinerių kaimynystė

Raimonda Bernatavičienė  •    •  17:14, 2020-07-31
Prie kioskų atsiradę nauji konteineriai smulkiųjų verslininkų nedžiugina.
AlytusPlius.lt nuotr.

Likiškėlių gatvėje, priešais kioskus, pastatyti naujieji atliekų konteineriai gerokai papiktino dirbančius smulkiuosius verslininkus. Jie tikina, kad nenori vasaromis kęsti sklindančio nemalonaus kvapo ar matyti šalimais besimėtančių šiukšlių.

 

„Ar čia taip parodoma, kur smulkaus verslo vieta?“ – retoriškai klausia viename kioskų dirbantis vyras. Tačiau Alytaus miesto savivaldybės atstovai teigia, kad konteineriai tikrai nestatomi norint kam nors specialiai trukdyti.

 

„Tokie sprendimai, kada prieš pat nosį pastatomi konteineriai, ir stebina, ir piktina. Kadangi yra mažas atstumas, tai vasarą neabejotinai bus juntamas blogas kvapas, skraidžios musės. Jau dabar galime matyti, kad žmonės didesnes šiukšles, jeigu netelpa, meta tiesiog prie konteinerių. Taip bus ir čia – atliekas paliks už kioskų“, - įsitikinęs Likiškėlių gatvėje esančiame kioske avalynės, galanterijos ir smulkių namų apyvokos reikmenų taisymo paslaugas teikiantis Petras Sabaitis, Ulonų seniūnaitijos seniūnaitis.

 

Neseniai jis kartu su kitais verslininkais savivaldybėje buvo susitikęs su miesto vadovais ir administracijos skyrių specialistais ir išsakė savo nuogąstavimus. Tačiau kol kas aiškių sprendimų dar nėra.

 

P. Sabaičio teigimu, jiems buvo pasiūlyta įsirengti apsauginę sienelę, bet alytiškio įsitikinimu,  tai problemos neišspręstų. Kol kas jis mato dvi išeitis: arba susitaikyti su esama padėtimi, ko tikrai nesinorėtų, arba persikelti į kitą vietą.

 

P. Sabaitis sutiktų persikelti dirbti arčiau prekybos centro „Maxima“, netoli autobusų stotelės, tačiau rugpjūčio mėnesį savivaldybės Saugaus eismo komisija dar svarstys, ar tą padaryti galima.

 

Verslininko nuomone, persikėlimo atveju būtų teisinga, kad savivaldybė kompensuotų bent elektros įvedimą. „Juk ne mūsų čia kaltė, kad reikia kažkur persikelti. Toks rezultatas, mano nuomone, tai – institucijų tarpusavio nesusikalbėjimas arba nenoras tartis, kalbėtis su žmonėmis ir realiai pasižiūrėti, kaip kas vienoje ar kitoje vietoje atrodo“, - sakė jis.

 

Tačiau, kaip patikino susitikime su verslininkais dalyvavusi Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė, viskas nėra taip paprasta, kaip atrodo, ir konteineriai tikrai nestatomi bet kurioje vietoje, kur panorėjus.

 

„Konteineriai statomi laikantis visų normų, nepažeidžiant jokių teisės aktų. Jeigu būtų užfiksuoti kažkokie pažeidimai, tai paprasčiausiai visos institucijos nebūtų patvirtinusios paruošto projekto.

 

Suprantu, kad galbūt gyventojams atrodo, kad būtų tinkamesnė viena ar kita vieta. Tačiau reikia žinoti, kad gyvename mieste, kur išvedžiotos komunikacijos, o konteineriai yra požeminiai. Tad parinkti jiems vietą nėra taip lengva – taikomi įvairūs reglamentavimai, ribojimai, atstumai, kur juos galima statyti.

 

Galiausiai bendrijos į savo valdomus žemės sklypus šių konteinerių neįsileidžia, todėl turime ieškoti vietų valstybinės žemės plotuose. Tad yra daug priežasčių“, - situaciją komentavo N. Rinkevičiūtė.

 

Pasak jos, minėtoji vieta Likiškėlių gatvėje yra bene vienintelė, kur  galima statyti naujus konteinerius. Nors sklypas ir atrodo didelis, tačiau netoliese yra nutiestas miesto vandentiekis, kitos komunikacijos, kurios apriboja galimybes.

 

„Ieškome žmogiško susitarimo, tad siūlome verslininkams įvairius variantus. Pasiūlėme sienelę, bet jos nenorima, nes užstotų matomumą. Kita galimybė – išsikelti į kitą vietą. Tačiau tam turi pritarti Saugaus eismo komisija. Toje vietoje, kur norima persikelti, anksčiau kioskelis stovėjo, tačiau būtent dėl saugumo buvo iškeltas. Tad šiuo atveju turės spręsti Saugaus eismo komisijos nariai“, - teigė administracijos direktoriaus pavaduotoja.