Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dar kartą apie skalbykles. Viskas atrodo yra žinoma, bet...

Gut.lt informacija  •    •  8:41, 2020-01-25
GUT vyr. vadybininkas Mindaugas Malinauskas
Gut.lt nuotrauka

Turbūt neįsivaizduojame savo gyvenimo be skalbimo mašinos. Rinkoje – jų ypač daug, tad kyla klausimas: kokią pasirinkti? Pateiksime keletą pagrindinių aspektų į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis šį prietaisą.

 

 

 

TIPAS

 

Skalbyklės būna dviejų pagrindinių tipų: pakraunamos iš viršaus, bei pakraunamos iš priekio. Dar yra viena rūšis – įmontuojamos skalbyklės. Į jas skalbiniai pakraunami tik iš priekio.

 

Žinoma yra ir dar vienas tipas: du prietaisai viename – skalbyklė su džiovykle, bet apie tai pakalbėsime kitame straipsnyje.

 

Svarbiausias aspektas renkantis skalbyklės tipą – turima vieta. Turint ribotą plotą, verčiau rinktis iš viršaus pakraunamą skalbyklę. Jos plotis yra 40 cm, tačiau nepamirškite – skalbyklei būtina palikti erdvę viršuje, kad atsidarytų jos dangtis.

 

Iš priekio pakraunamos skalbyklės yra 60 cm pločio bei 85 cm aukščio. Tačiau jos būna įvairių gylių: nuo 33 cm iki 65 cm.

 

Tad svarbiausias patarimas renkantis skalbimo mašinos tipą – įvertinkite turimą erdvę, kurią skirsite šiam buities prietaisui.

 

Mūsų patarimas: jeigu turite vietos, rinkitės kuo didesnės talpos skalbyklę. Džiaugsitės ja, kai norėsite išskalbti didelį daiktą (užuolaidas, didelę antklodę ir pan.). Be to, tokiose skalbyklėse drabužiai išskalbiami geriau.

 

 

TALPA

 

Skalbyklių būgno talpa standartiškai yra nuo 3,5 kg iki 12 kg. Tad renkantis talpą reiktų atkreipti dėmesį į šeimos dydį: vienam žmogui pakanka ir 4-5 kilogramus skalbiančios skalbyklės, o didesnė šeima turėtų rinktis 6-10 kg įkrovos prietaisą.

 

Verta paminėti, kad netgi ir gyvenant vienam, nereikėtų baimintis didelės talpos skalbimo mašinos ir didelių vandens sąnaudų, kadangi šiuolaikiniai prietaisai turi skalbinių apkrovos detektorius ir pagal tai dozuoja vandenį, tad net įdėjus 1 kg drabužių į 10 kg skalbyklę – Jūsų mašina nesuvartos tiek vandens, kiek skalbdama pilna apkrova.

 

Labai išmaniose skalbyklėse yra įrengtas dedamų į būgną skalbinių svėrimas, nes ne visi vartotojai tiksliai įvertina, kiek jų drabužiai iš tiesų sveria. T.y. – Jūs dedate skalbinius į būgną ir ekrane yra rodomas jų svoris. Patogu!

 

 

GRĘŽIMO APSUKOS

 

Gręžimo apsukos lemia tai, kaip sausai Jūsų skalbiniai bus išgręžti. Lietuvos rinkoje populiariausios skalbyklės, turinčios 1000-1200 gręžimo apsukas. Tai yra gana optimalu, o brangesnės gali gręžti 1400-1600 apsisukimu per minutę apsukomis.

 

Skalbimo apsukas galima reguliuoti (sumažinti) ir rankiniu būtu, bet dabartinėse skalbyklėse programos automatiškai nustato apsukas atskirai skalbinių grupei (aišku pasirinkus teisingą programą), taip užtikrindamos, kad audiniai nebus sugadinti.

 

Mūsų rekomendacija: jeigu turite namuose ir skalbinių džiovyklę namuose – pakanka 800-1200 apsukų turinčios skalbyklės, o jei džiovyklės neturite, rinkitės 1200-1400 sūkių per minutę prietaisą.

 

 

ELEKTROS ENERGIJOS SĄNAUDOS

 

 

Elektros energijos sąnaudų klasė yra tiesiogiai susijusi su elektros energijos suvartojimu. Rinkoje skalbyklės skirstomos į klases nuo A iki A+++, kitaip tariant, kuo daugiau pliusų – tuo ekonomiškesnis gaminys. Tačiau rekomenduojame atkreipti dėmesį ne tik į pliusus prie „A“ raidės, bet ir suvartojamą el. energiją per metus, kuri yra nurodyta informaciniame lipduke - dažnai A++ ar A+++ skalbyklių sąnaudos dažniausiai skiriasi labai nedaug, o prietaiso pirkimo kaina gali skirtis akivaizdžiai.

 

Tylumas

 

Jei anksčiau į tai mažai kas kreipdavo dėmesį, dabar net ir gamintojai prietaiso informaciniame lapelyje nurodo skalbyklės darbo garsumą decibelais. Tokie parametrai yra du: prietaiso garsumas skalbimo ir gręžimo metu. Jei skalbyklės vieta numatyta Jūsų namo rūsyje, tai gal nėra svarbu, bet jei gyvenamoje erdvėje, vonioje – kuo tylesnė, tuo geriau.

 

 

Automatinis skalbiklių dozavimas

 

Ne per seniausiai atsirado skalbyklės, kurios pačios pasirenka skalbimui reikalingos priemonės kiekį. Tokiose skalbyklėse priemonė (tik skysta) bei minkštiklis pilami į tam skirtas talpas ir prietaisas panaudoja (pasiima) tiek, kiek jų tam ciklui reikia. Pilnai pripildžius talpas, šių priemonių užtenka net keliolikai skalbimų.

 

 

Skalbyklės su garų funkcija

 

Yra šiuolaikinių skalbyklių su integruota garų funkcija – karšti garai išlygina skalbinių raukšles, juos atgaivina ir geriau išskalbia. Garai papildo skalbimo procesą, drabužiai nesukietėja ir nesusiraukšlėja.

 

Garų funkcija veikia skalavimo ciklo metu, kuomet garai padeda vandeniui geriau prasiskverbti į skalbinius ir pašalinti dėmes, ir skalbimo ciklo metu, kai garai padeda skalbikliams visiškai ištirpti ir padaro juos veiksmingesnius, taip pagerindami skalbimo procesą.

 

Viena iš naudingų garų funkcijos savybių yra ta, kad ji atgaivina skalbinius. Tai galite tai padaryti per 20 minučių: įdėkite skalbinius į skalbyklę ir įjunkite atgaivinimo funkciją – net neįmerktų į vandenį skalbinių kvapas tiesiog išgaruos. Jeigu norite, kad drabužiai būtų minkštesni, pasirinkite minkštinimo funkciją ir jie bus maloniai minkšti, nes bus išgarinti be papildomų cheminių minkštiklių.

 

 

PROGRAMOS IR FUNKCIJOS

 

Šiuolaikinėse skalbyklėse galime rasti begales programų. Pagrindinės skalbimo programos pagal skalbinių rūšį yra Jums aišku žinomos, tačiau atkreipkite dėmesį į papildomas programas bei funkcijas, kurios gali būti Jums naudingos:

 

Greito plovimo funkcija. Tai programa, padėsianti Jums mėgstamus drabužius išskalbti daug greičiau, negu standartinės programos. Greitosios programos trukmė yra nuo 15 iki 45 min., bet verta paminėti, kad šia programa maksimaliai galima skalbti tik maždaug ½ įprasto skalbinių kiekio ir ji neišskalbs ypač užterštų skalbinių.

 

Skalbimo pradžios laiko atidėjimas. Kažkur planuojate išvykti ar atsikėlę norite rasti tik ką išskalbtus skalbinius? Ši funkcija leis Jums nustatyti skalbimo startą po 1 - 24 valandų, taip dar labiau palengvindama Jūsų buitį bei dienotvarkės planavimą.

 

Apsauga nuo susiglamžymo. Tai papildoma funkcija, kurią turi beveik visos skalbyklės. Ji yra unikali tuo, kad vienose skalbyklėse ciklo pabaigoje paskirsto Jūsų skalbinius per visą būgną bei lėtais sūkiais juos išpurena. Taip išsaugomas skalbinių audinys bei skalbiniai tampa mažiau susiglamžę. Kitose – vanduo po paskutinio skalavimo nėra išleidžiamas, Jūsų skalbiniai lieka jame plūduriuoti, kol Jūs nepaspausite gręžimo mygtuko. Tai reiškia, kad skalbiniai nesusiguli būgne ir nesusiglamžo.

 

Šią funkciją naudokite, kai žinote, kad pasibaigus skalbimui iškart neišimsite skalbinių  - pvz. būsite dar negrįžę.

 

Susiejimas su išmaniuoju įrenginiu. Tai yra „Premium“ klasės prietaisų funkcija, leidžianti valdyti jūsų skalbyklę telefonu ar planšete. Skalbyklė „wifi“ pagalba prijungiama prie Jūsų namų tinklo ir Jūs turite galimybę ją startuoti, sustabdyti, matyti skalbimo ciklo eigą. Pasibaigus skalbimui Jūs gausite pranešimą! Šaunu!

 

 

GARANTINIS LAIKOTARPIS

 

Pagal LR įstatymus buities prietaisui turi būti suteiktas 24 mėn. trukmės nemokamo garantinio aptarnavimo laikotarpis. Ta pati taisyklė galioja ir nukainotiems prietaisams. Jei pardavėjas rašo kitaip – nesvarbu: galioja 2 metų garantija pradedant nuo pardavimo dienos.

 

Net jei pametėte pirkimo kvitą, Jums galioja 24 mėn. gamintojo garantija nuo prietaiso pagaminimo datos arba galite kreiptis pas pardavėją ir gauti pardavimo čekio kopiją.

 

Daugelyje prekybos vietų, taip pat ir GUT parduotuvėse, už papildomą mokestį galima įsigyti garantijos pratęsimo paslaugą nuo 1 iki 5 metų. Taigi, pasirinkę ilgiausią laikotarpį, Jūs turėsite 2 (privaloma) + 5 (pratęsta) = net 7 metų garantiją.

 

 

 

Komentarų nėra