Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 254

Dainavos progimnazija: laiminga mokykla – laiminga šalis

Jurgita Kamandulienė, Dainavos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė  •    •  11:25, 2019-09-10
Dainavos progimnazija įgyvendina projektą "Laiminga mokykla - laiminga šalis".
Autorės nuotr.

Nauji mokslo metai prasideda naujais iššūkiais. Alytaus Dainavos progimnazijos bendruomenė pradėjo vykdyti Erasmus+ programos projektą „Laiminga mokykla – laiminga šalis“.

 

Kas tai?

 

Jo tikslas – gerinti mokinių gerbūvį per socialinį ir emocinį intelekto ugdymą, užtikrinti ugdymo kokybę, taikant inovacijas ir siekti kiekvieno mokinio sėkmės per sustiprintą tarptautinį bendradarbiavimą. Jo metu švietimo darbuotojai gilins savo žinias pozityvaus švietimo srityje ir jas taikys praktikoje, siekiant ugdyti saugiai besijaučiančius, laimingus ir sveikus mokinius.

 

Kodėl?

 

Jungtinių tautų vaiko teisių konvencijoje rašoma, „kad ir kas jis būtų. Kad ir kur jis gyventų. Kiekvienas vaikas nusipelno laimingos vaikystės. Ateities. Gerų galimybių“. Lietuvos „Geros mokyklos“ koncepcijoje teigiama, kad siekiama ne tik kiekvieno mokinio gebėjimus atitinkančių ugdymosi rezultatų ir pažangos, bet „mokiniai suvokia save kaip asmenybes, džiaugiasi savo pasiekimais ir kantriai įveikia nesėkmes, neprarasdami tikėjimo, kad jiems pavyks. Jie priima naujus iššūkius kaip kelią į tobulėjimą, sveikai pasitiki savo jėgomis, tačiau adekvačiai ir kritiškai vertina realybę“. Visi šie tikslai aiškiai rodo, kad neužtenka vaikui akademinių žinių, o svarbu siekti, kad jis būtų laimingas, ugdant socialines emocines kompetencijas.

 

Kaip?

 

Projekto metu bus aiškinamasi, kaip mokyklos bendruomenė supranta laimę, ką daryti, kad taptume laimingesniais, kokie laimingi yra mūsų mokiniai. Šiais mokslo metais numatyti 6 tarptautiniai mokymosi vizitai, kurių metu bus gilinamos žinios pozityvaus švietimo, inovatyvaus mokymo ir multimedijų naudojimo srityse, mokysimės atrasti paslėptus talentus klasėse.

 

Kas iš to?

 

Mokslininkai Diener ir Lucas ištyrę 10175 studentus iš 48 šalių padarė išvadą, kad viena labiausiai trokštamų emocijų būsimiems vaikams yra laimė. Manome, kad būti laimingu nori kiekvienas. Svarbiausia yra tai, kad mokslininkai patvirtina, jog laimingu būti išmokstama. Pozityvus švietimas, kiekvieno mokinio sėkmė, visos bendruomenės bendradarbiavimas padės mūsų mokykloje kurti geresnį gerbūvį kiekvienam bendruomenės nariui.

 

Visos Alytaus Dainavos progimnazijoje projekto įgyvendinimo priemonės padės įgyvendinti Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030“ numatytą tikslą, t. y. prisidės formuojant sumanią visuomenę, o tai dokumente apibūdinama kaip „laiminga visuomenė, kuri yra kiekvieno piliečio idėjoms, naujovėms ir iššūkiams atvira, solidari, savivaldi ir politiškai brandi“.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, Erasmus+ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra