Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Dainavos progimnazija kovo 11-ąją paminėjo tradiciniu bėgimu

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  10:57, 2019-03-11
Dainavos progimnazija kovo 11-ąją paminėjo tradiciniu bėgimu.

Kovo 8 dieną Dainavos progimnazijoje, siekiant paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną bei ugdyti mokinių patriotiškumą, organizuotas tradicinis 4 kilometrų nuotolio bėgimas. Šis bėgimas kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių.

 

Bėgime dalyvavo mokiniai, jų tėvai, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai. Mokyklos bendruomenės šiltai išlydėti, pradinukams mosuojant vėliavėlėmis, net 40 puikiai nusiteikusių bėgikų kirto starto liniją. Įsibėgėję mokyklos kieme toliau leidosi pėsčiųjų taku, Naująja, Žaliąja gatvėmis, Vandens taku. Vėliau kirto Vilniaus gatvę ir miesto skveru įbėgo į Šv. Angelų sargų bažnyčios kiemą. Aplankę pirmojo Lietuvos karininko, žuvusio už Lietuvos Nepriklausomybę Antano Juozapavičiaus  bei kito kovotojo už laisvę, buvusio Dainavos progimnazijos  mokinio  Artūro Sakalausko kapus, grįžo tuo pačiu keliu iki Žaliosios gatvės. po to bėgo Vakaro gatve. Pasiekę Dainavos pėsčiųjų taką, juo bėgo iki mokyklos.  

 

Grįžusių mokykloje akcijos dalyvių jau laukė garuojanti arbata ir bandelės. Kiekvienam buvo įteiktas ir Kovo 11-osios medalis. Bėgime dalyvavę moksleiviai pasidžiaugė, kad būdami fiziškai stiprūs įveikė trasą. Sakė, kad smagu dalyvauti tokiuose renginiuose, kurie skatiną pilietiškumą ir suteikia daug teigiamų emocijų.

 

Pirmą kartą bėgime dalyvavusios mokyklos budėtoja Jovita Abramianienė ir Valytoja Marytė Sorakienė sakė, jog tai buvo joms smagus iššūkis, kurį nesunkiai įveikė.

 

Smagu, kad ši graži iniciatyva kasmet sutraukia vis daugiau moksleivių. Tikimasi, kad kitais metais bėgime dalyvaus ne mažesnis būrelis ir  mokytojų.

 

Jau 8-asis tradicinis bėgimas yra skirtas ir pagerbti buvusį mokyklos mokinį Artūrą Sakalauską, kuris  žuvo už Lietuvos laisvę. Kol mokykla buvo vidurinė, būdavo organizuojamas 11 kilometrų bėgimas. Dabar distancija trumpesnė, bet bėgimo idėja išliko ta pati. ,,Atbėgę prie A. Sakalausko kapo pasikalbame apie laisvės kainą, apie jo auką dėl Lietuvos laisvės. Žuvusiojo atminimą pagerbiame tylos minute ir kitu keliu parbėgame atgal į mokyklą“, - pasakoja bėgimą organizuojantis ir kasmet pats bėgime dalyvaujantis istorijos mokytojas Darius Navalinskas.

 

Šios gražios iniciatyvos  sumanytoja - Alytaus Dainavos progimnazijos pavaduotoja ugdymui Birutė Grušauskienė. ,,Esame pilietiška mokykla. Ieškant naujų, įdomių bei jaunimui patrauklių pilietiškumo saviraiškos formų ir kilo mintis netradiciškai švęsti Kovo 11-ąją“,- sakė ji.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai