Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

COVID-19: kokia situacija šiuo metu Alytuje?

AlytusPlius.lt informacija  •    •  15:15, 2021-03-26
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės mėnesio, vėl sugrąžinti judėjimo ribojimai visur, išskyrus žiedines savivaldybes. Alytaus miestas yra 12-oje vietoje pagal 14 d. sergamumą 100 000 gyv.

 

Per vakar dieną nustatyta 11 naujų atvejų, vidutiniškai per dieną nustatoma 12 naujų atvejų. Serga 130, pasveiko 5528 asmenų (statistinis rodiklis).

 

Ligoninėje gydomi 22 Covid pacientai, dar 4 – reanimacijos skyriuje. Alytus išlieka C3 raudonoje zonoje. Per savaitę atlikti 1954 testai (PGR+AgT), iš jų 4,4 proc. – teigiami.

 

„Kaip žinome, po ilgos pertraukos į mokyklas grįžo pradinukai. Šią savaitę iššūkių buvo, bet visus nesklandumus kompensavo džiaugsmas sugrįžus į mokyklą! Abiturientai taip pat gavo konsultacijas – kaip tai padaryti saugiai ir efektyviai rūpinosi mokyklų administracija ir pedagogai“, - sakė savaitės apžvalga dėl COVID situacijos Alytuje pasidalinusi Alytaus mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

 

Pasak jos, kadangi didėja užsikrėtimų skaičius, į nuotolinį ugdymo būdą pereina po vieną lopšelių darželių „Du Gaideliai“ ir „Linelis“ grupę, bei septynios Panemunės progimnazijos klasės. Šv. Benedikto gimnazija pasirinkusi kitą metodiką – kaupinių. Šioje gimnazijoje ugdymo procesas šią savaitę vyko sklandžiai. Iš nuotolinio ugdymo į kontaktinį pageidauja sugrįžti dar daugiau šeimų, sutinkančių testuotis kaupinių metodu.

 

„Kaip tik šiandien  gimnazijoje vėl imami kaupiniai. Iš tikrųjų, kol nesame pasiekę kolektyvinės imunizacijos (masinio vakcinavimo), užsikrėtimų rizikos valdymui kaupinių metodą matau kaip visai gerą išeitį, norint kuo ilgiau išlaikyti galimybę mokytis kontaktiniu būdu“, - kalbėjo vicemerė.

 

Kalbant apie skiepijimo procesus, pastaruoju metu saulaukiama itin daug klausimų ir nusiskundimų dėl skiepijimo tvarkos, kviečiančių skiepytis SMS žinučių turinio bei galimybės pasirinkti norimą vakcinos rūšį. Taigi savivakdybė, siekdama, kad procesas būtų kuo sklandesnis, papildė SMS žinutės turinį.  Nuo kovo 29 d. skiepui nuo Covid užsiregistravę asmenys gaus informacines SMS žinutes, kuriose bus nurodyta informacija, kokia vakcinos rūšimi - „Pfizer“, „Moderna“ ar „AstraZeneca“,  jie bus skiepijami skiepui paskirtą dieną.

 

Jeigu SMS žinutėje nurodyta vakcinos rūšimi asmuo skiepytis nenorės, jis, parašydamas  žodį „Ne“, galės atsisakyti jam siūlomos vakcinos rūšies ir  paskirtą dieną nebebus skiepijamas. Jeigu asmuo sutiks skiepytis SMS žinutėje nurodyta vakcina, į gautą SMS jis turi atsakyti, parašydamas žodį „Taip“, ir nurodytu laiku turės atvykti į Alytaus sporto ir rekreacijos centre (Naujoji g. 52)  įkurtą Skiepijimo centrą.

 

Skiepo nepageidaujama vakcinos rūšimi atsisakęs asmuo, nurodydamas norimą vakcinos rūšį, turės iš naujo registruotis skiepui,  skambindamas tel., nurodytu SMS žinutėje. Užsiregistravęs asmuo bus įtrauktas į eilę ir, jai atėjus, gaus SMS su informacija apie jam paskirtą skiepo laiką.

 

Didinamas ir srautų prie Skiepijimo centro skirstymo efektyvumas. Prie įėjimo įrengti atitvarai, taigi laukti skiepo bus patogiau, o reguliuoti srautą – lengviau.

 

„Na, o bendrąja prasme, skiepyti sekasi neblogai. I-ąja doze paskiepyta 6349 (12,91 proc.) asmenų, o II-ąja doze 2521 (5,12 proc.) asmenų. Statistikos departamento duomenimis, iš didžiųjų miestų pagal skiepijimo apimtis esame antri Lietuvoje!“, - teigė J. Šukevičienė.

 

Pasak vicemerės, iki Šv. Velykų planuojama suskiepyti visus 65+ amžiaus grupės asmenis. Vakcinos neužsiguli, visos panaudojamos, nereikia jų grąžinti, todėl „gyvų eilių“ praktika kol kas neplanuojama. Kasdien stebima ir vertinama situacija ir daromi reikalingi pokyčiai.

 

Balandžio pabaigoje planuojama gauti ir ketvirtą vakciną – “Johnson&Johnson”, bet pirmi gaunami kiekiai bus labai maži.

 

„Skiepydami laikomės Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų prioritetų ir rekomendacijų. Džiugu, kad atsižvelgta į savivaldybių poreikius, ir prioritetų sąrašas papildytas. Nuo šiol bus galima skiepyti visus švietimo sektoriaus darbuotojus, abiturientus, ir ruoštis saugiam ugdymui“, - sakė mero pavaduotoja J. Šukevičienė.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai