Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Buvusiam sporto mokyklos pastatui ieškos naujo savininko

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  17:11, 2019-07-31
Buvusį sporto mokyklos pastatą planuojama parduoti.
AlytusPlius.lt nuotr.

Dažnam alytiškiui sentimentus keliantis buvusios sporto mokyklos pastatas, esantis Alytaus centre, greičiausia bus parduotas. Tokie miesto savivaldybės planai vieniems sukėlė pasipiktinimą ir buvo palydėti viešojoje erdvėje pasirodžiusiais priekaištais. Tačiau kiti sako, kad jokios tragedijos nėra – gyvenimas keičiasi, ir pastatai turi keistis, svarbiausia, kad sportininkai turėtų, kur treniruotis, o pardavus senąjį pastatą jiems sąlygas žadama pagerinti.

 

Klausimas dėl A. Matučio gatvėje esančio pastato pardavimo buvo aptartas antradienį vykusiame miesto vadovų susitikime su Alytaus miesto kūno kultūros ir sporto tarybos atstovais.

 

Pasak Alytaus mero pavaduotojos Jurgitos Šukevičienės, minčių dėl pardavimo yra, bet prieš tai dar laukia ilgas procesas, o galutinį sprendimą priims savivaldybės taryba.

 

„Kaip žinome, buvusi sporto mokykla yra istoriškai svarbi, kelianti jautrius prisiminimus ne vienam alytiškiui. Bet realybė yra tokia, kad šiam pastatui reikalingos didelės investicijos, kapitalinis remontas, renovacija. Tad galbūt mažiau kainuotų pastatyti naują objektą, nei atgaivinti šį pastatą. Tačiau bet kuriuo atveju, mes siekiame, kad mokiniai sportuotų tinkamomis sąlygomis.

 

Atlikus švietimo tinklo pertvarką, optimizavimą, mokymosi įstaigose atsilaisvintų patalpų, kurias būtų galima pritaikyti sporto reikmėms. Tad buvusios sporto mokyklos pastate besitreniruojantis jaunimas galėtų sportuoti kur kas geresnėmis sąlygomis“, - sakė J. Šukevičienė.

 

Ji pabrėžė, kad už parduotą pastatą gautos lėšos būtų panaudotos būtent sporto bazei gerinti, treniruočių kokybei užtikrinti.

 

Sužinoję, jog lėšos būtų skiriamos būtent sporto sričiai, pastato pardavimui neprieštaravo ir Alytaus miesto kūno kultūros ir sporto tarybos atstovai.

 

Tarybos pirmininkas Kęstutis Bernatavičius teigė, kad šiuo metu A. Matučio gatvėje esančiame pastate sportuoja boksininkai ir dziudo sportininkai. Jeigu jiems butų suteiktos geresnės sąlygos, tuomet valdžios planai sveikintini.

 

„Su miesto vadovais buvome susitikę pasikalbėti apie sporto strategijos vystymą Alytuje, kalbėjome ir apie pastato pardavimą. Mes tam neprieštaravome, kadangi buvo pasakyta, jog už parduotą pastatą gauti pinigai būtų panaudoti sporto bazei gerinti, investavimui į atsilaisvinusias patalpas.

 

Žinoma, pastatas kelias sentimentų, tačiau į situaciją reikia žiūrėti realiai. Taip, kažkada tai buvo sporto mokykla, bet galbūt dabar atėjo laikas įkurti ten visai kitos paskirties objektą. O mums svarbu sportininkų gerovė, ir jeigu jiems sąlygos bus gerinamos, o ne bloginamos, mes to ir siekiame“, - kalbėjo K. Bernatavičius.

 

Jei savivaldybės taryba pritartų pastato pardavimui, jis būtų parduotas viešojo aukciono būdu.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra