Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Buvusiam savivaldybės architektui – teismo verdiktas

AlytusPlius.lt informacija; Kauno apygardos prokuratūros informacija  •    •  15:38, 2023-02-03
M. Matažinskas.
AlytusPlius.lt nuotr.

Penktadienį po pietų Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmuose buvo skelbiamas nuosprendis baudžiamojoje byloje buvusiam Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojui, savivaldybės vyriausiajam architektui Mindaugui Matažinskui.

 

Jis buvo kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Pats kaltinamasis į teismo salę išklausyti nuosprendžio jo atžvilgiu – neatvyko.

 

Teismas pripažino M. Matažinską kaltu dėl pikntaudžiavimo tarnyba (BK 228 str. 1 d.) ir dėl dokumentų klastojimo (BK 300 str. 1 d.). Jam yra paskirta 9800 eurų bauda  su įpareigojimu ją sumokėti per aštuonis mėnesius.

 

Teisminio proceso metu M. Matažinskas savo kaltės nepripažino.

 

AlytusPlius.lt primena, kad remiantis ankstesne Kauno apygardos prokuratūros informacija, M. Matažinskas, būdamas valstybės tarnautoju, 2020 metų sausio-rugpjūčio mėnesiais galimai suklastojo vienos uždarosios akcinės bendrovės jam pateiktus dokumentus ir neteisėtai išdavė pažymą apie naujai suformuotų nekilnojamojo turto kadastro objektų (statinių) galimybę naudoti pagal paskirtį. Įtariama, kad M. Matažinskas suklastojo tikrus dokumentus, juose įtvirtindamas tikrovės neatitinkančią informaciją ir juos panaudojo.

 

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės L. Eviltienės, tyrimo metu surinkti duomenys leido pagrįstai manyti, kad kaltinamasis panaudojo turimus įgaliojimus priešingais valstybės tarnybai interesais, akivaizdžiai diskreditavo valstybės tarnautojo ir institucijos – Alytaus miesto savivaldybės administracijos – autoritetą, prestižą, padarė neigiamą poveikį ir neturtinę žalą jos neturtiniams interesams, reputacijai.

 

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Alytaus apylinkės prokuratūros vyriausiosios prokurorės pavaduotoja Lina Eviltienė. Ikiteisminį tyrimą atliko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.