Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 254

Buvusį seniūną pasivijo bausmė už 105 pažymų suklastojimą

Raimonda Andriulionytė  •    •  14:16, 2019-07-29
Asociatyvi nuotr.
Alytaus apylinkės teismo nuotr.

Buvusį seniūną atsakomybė už einant šias pareigas padarytus pažeidimus pasivijo po kelerių metų. Dėl kaltinimų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimą buvusiam valstybės tarnautojui teko varstyti teismų duris, o praėjusią savaitę vyras išgirdo ir teismo verdiktą.

 

Buvęs Alytaus rajono Alytaus seniūnijos seniūnas 66 metų Visvaldas Dumbliauskas teisėsaugos akiratyje atsidūrė dėl 2015 metais įvykdyto piktnaudžiavimo tarnybinė padėtimi ir dokumentų klastojimo.

 

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad jis klastojo pažymas dėl asmenų faktinės gyvenamosios vietos. Dėl to šie asmenys rinkiminiu laikotarpiu įgijo teisę balsuoti kitoje savivaldybėje negu gyvena iš tikrųjų. Iš viso buvo suklastotos 105 pažymos.

 

Buvęs ilgametis seniūnas savo kaltę teisme pripažino ir dėl savo veiksmų gailėjosi. Aiškino, kad neteisingai suprato įstatymo nuostatas ir aplaidžiai atliko pareigas, realiai nepatikrinęs, ar žmogus tikrai gyvena nurodytu adresu.

 

Teismo kaltinamasis prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduoti jį pagal laidavimą savo artimam asmeniui.

 

Baudžiamajame kodekse yra numatyta, kad asmuo teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą tik esant kelioms sąlygoms. Jis turi būti nusikalstamą veiką (baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų nusikaltimą) padaręs pirmą kartą, taip pat turi pilnai pripažinti savo kaltę, atlyginti ar pašalinti žalą. Taipogi turi būti svarus pagrindas manyti, kad asmuo daugiau nusikaltimų nekartos.

 

Teismas įvertino tai, kad teisiamasis yra charakterizuojamas teigiamai, savo kaltę pripažįsta, gailisi, jo nusikaltimas yra atsitiktinio pobūdžio. Taip pat nustatė, kad laiduotojas yra vertas teismo pasitikėjimo ir darys teigiamą įtaką kaltinamajam.

 

Bylą išnagrinėję Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmai nutarė atleisti buvusį seniūną nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduoti jį pagal laidavimą jo pažįstamo asmens atsakomybėn be piniginio užstato, nustatant dviejų metų laidavimo terminą.

 

Taip pat nutarta vyriškiui paskirti dvi baudžiamojo poveikio priemones. Jis du metus negalės dirbti valstybės tarnyboje ir turės sumokėti 1000 eurų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

 

V. Dumbliauskas Alytaus seniūnijos seniūnu dirbo 17 metų. Į pensiją jis išėjo prieš pora metų.

 

Šių metų savivaldos rinkimuose jis kaip Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas siekė Alytaus rajono savivaldybės tarybos nario mandato. Vyriausioji rinkimų komisija, gavusi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato prašymą leisti patraukti kandidatą baudžiamojon atsakomybėn, šį prašymą patenkino.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra