Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Buvusį saugumiečių pastatą už beveik pusę milijono įsigijo alytiškiai

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:20, 2019-08-07
Buvęs saugumiečių pastatas parduotas už beveik pusę milijono.
Alytusplius.lt nuotr.

Buvęs saugumiečių pastatas S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje kol kas stovi apleistas, tačiau tikėtina, kad netrukus jis atgis. Neseniai šį valstybei priklausiusį objektą už kone pusę milijono eurų aukcione įsigijo Alytaus įmonė.

 

Pradinė pastato su sklypu kaina buvo kur kas mažesnė - 166 564 eurai. Aukcione dalyvavo šeši dalyviai, kurie besivaržydami kainą pakėlė iki 407 tūkstančių. Toks dalyvių skaičius, pastatą pardavusio Turto banko atstovų teigimu, laikomas vidutiniu.

 

Sutartis su Miesto sodo pašonėje esantį pastatą aukcione įsigijusiu pirkėju pasirašyta rugpjūčio 2 dieną, taigi sandoris įvykęs.

 

Saugumiečių pastatą kartu su jam priklausančiu žemės sklypu už 407 tūkstančių eurų įsigijęs pirkėjas nepanoro būti įvardintu. Atskleidžiama tik tiek, kad tai yra Alytuje veikianti įmonė, vykdanti veiklą nekilnojamojo turto srityje.

 

Kol kas nežinoma, kokia veikla bus vykdoma buvusiame saugumiečių pastate – pirkėjas tokios informacijos Turto bankui pateikęs nėra. Tačiau pastatas yra nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje (jų apsaugos zonoje), tad jame numatoma veiklai bus taikomi tam tikri kultūros paveldo reikalavimai.

 

„Kalbant bendrai apie situaciją regionuose, tai didžiąją dalį valstybės turto pirkėjų sudaro gyventojai. Didmiesčiuose paklausūs yra ir investiciniai projektai – žemės sklypai ir pastatai, kuriuose galima išvystyti įvairios paskirties projektus arba pritaikyti esamus pastatus.

 

Regionuose dėl demografinių ir socialinių priežasčių investiciniai projektai mažiau populiarūs, tačiau gyventojai iš valstybės įsigyja gyvenamosios ir pagalbinės paskirties patalpų“, - sakė valstybės įmonės Turto bankas Komunikacijos vadovas Tomas Bagdonas.

 

Apleistame pastate mieste centre anksčiau veikė Valstybės saugumo departamento Alytaus apygardos skyrius, tačiau perorganizuojant šios institucijos veiklą, Alytaus apygardos nebeliko, tad ir pastatas ištuštėjo.

 

Pastatas pastatytas 1932 metais. Saugumiečiai jame įsikūrė 1991 metais. 2011 metais objektas buvo renovuotas, tačiau atnaujintose erdvesnėse patalpose Valstybės saugumo pareigūnai dirbo neilgai. 2016 metų pabaigoje pastatą pardavimui perėmė Turto bankas.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai