Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Buvęs Alytaus miesto meras prašo panaikinti beišnykstantį teistumą

Raimonda Andriulionytė  •    •  9:02, 2019-05-29
Č. Daugėla.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus teismas sulaukė miesto savivaldybės tarybos nario Česlovo Daugėlos prašymo – politikas nori, kad būtų panaikintas jo teistumas. Nors liepos mėnesį jis ir taip turėtų išnykti, politikas laukti nenusiteikęs: „Gyvenimas bėga, argi reikia laukti?“ – susisiekus telefonu alytusplius.lt  žurnalistei sakė Č. Daugėla.

 

„Įsivaizduokite, teismo posėdžių metu ir dėl teistumo aš tiek daug metų negaliu užimti vadovaujančių pareigų. Esu tarsi eliminuotas nežinia kodėl ir už ką. Taip, teistumas išnyks, bet to dar reikia sulaukti. Bet kiek gi gali laukti? Kol vėl kas nors ką nors sugalvos?“  –  paklaustas, kodėl prašo panaikinti besibaigiantį teistumą, kalbėjo Č. Daugėla.

 

Jis yra teistas už piktnaudžiavimą ir dokumentų klastojimą vadinamojoje Alytaus stadiono byloje. Nors buvo daugybė teisinių procesų, tašką padėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, konstatavęs, kad buvęs meras Č. Daugėla ir savivaldybės tarnautojai kartu su vienos bendrovės darbuotojais padarė nusikalstamas veikas – klastojo dokumentus ir piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Nuteistųjų kasaciniai skundai buvo atmesti.

 

Į Alytaus teismą dėl teistumo panaikinimo Č. Daugėla buvo kreipęsis ir praėjusiais metais, tačiau tąkart jo prašymas buvo atmestas.

 

Kokį sprendimą teismas priims šįkart, neaišku. Politiko prašymo vis dar nepavyksta pradėti nagrinėti – jau buvo numatyti du posėdžiai, bet nė vienas jų neįvyko.

 

Pirmasis posėdis buvo suplanuotas gegužės 13 dieną. Tačiau tąkart buvo nuspręsta posėdį atidėti, kadangi Č. Daugėlai nebuvo tinkamai įteiktas šaukimas į teismą.

 

Tad nutarta posėdį perkelti į gegužės 24 dieną, bet ir tądien tarybos nario teistumo panaikinimo klausimas svarstyti nebuvo pradėtas – politikas teismą informavo, kad negalės atvykti dėl sveikatos problemų.

 

Kadangi teisėjai, prokurorui svarbu išklausyti politiko poziciją ir argumentus dėl teistumo panaikinimo, bus laukiama, kol buvęs Alytaus miesto meras posėdžiuose dalyvauti galės. Remiantis teismų praktika, nuspręsti, ar Č. Daugėlai panaikinti teistumą, gali užtekti ir vieno teismo posėdžio.

 

2007-2010 metais Alytaus miesto meru buvęs Č. Daugėla šio posto siekė ir šiais metais. Kartu su bendraminčiais įkūręs visuomeninį rinkimų komitetą „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“, jis buvo šio  judėjimo kandidatas į Alytaus miesto mero postą. Nors prie miesto vairo atsistoti nepavyko,  buvo išrinktas į savivaldybės tarybą.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra