Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 788

Buvęs Alytaus meras išvadas padarė – jo teistumas panaikintas

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  13:14, 2019-07-10
Č. Daugėla.
AlytusPlius.lt nuotr.

Buvusį Alytaus miesto merą, savivaldybės tarybos narį Česlovą Daugėlą trečiadienio rytą pasiekė geros naujienos. Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmai patenkino jo prašymą panaikinti teistumą, tad nuo šiol Č. Daugėlai atsivers daugiau galimybių, kurias prieš tai teistumas ribojo.

 

Teisme Č. Daugėla teigė, kad dėl teistumo jis negalėjo dirbti vadovaujančio darbo. Šiuo metu turi planų kurti įmonę arbą dalyvauti konkursuose atitinkamoms pareigoms užimti, todėl jam labai svarbu, kad teistumas būtų panaikintas. Politikas tvirtino, kad padarė išvadas, elgiasi dorai ir sąžiningai, mano, kad bausmės tikslai jau pasiekti, baudą jis yra sumokėjęs.

 

Priimdamas sprendimą teismas įvertino, kad teistumo laikotarpiu Č. Daugėla naujų nusikaltimų nepadarė, jo atžvilgiu nėra pradėtų naujų ikiteisminių tyrimų, jis elgėsi pavyzdingai ir yra charakterizuojamas teigiamai. Buvęs miesto vadovas dirba, dalyvauja labdaros ir paramos projektuose.

 

Teismas nusprendė, kad Č. Daugėla kritiškai įvertino savo netinkamą elgesį, suvokė savo nusikalstamų veiksmų esmę ir padarė tinkamas išvadas, todėl nėra būtinumo taikyti Č. Daugėlai su teistumu susijusius suvaržymus. Juo labiau, kad iki buvusio Alytaus mero teistumo išnykimo jau beliko nepilnas mėnuo – teistumas būtų išnykęs liepos 28 dieną.

 

AlytusPlius.lt primena, kad Č. Daugėla yra teistas už piktnaudžiavimą ir dokumentų klastojimą vadinamojoje Alytaus stadiono byloje. Nors buvo daugybė teisinių procesų, tašką padėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, konstatavęs, kad buvęs meras Č. Daugėla ir savivaldybės tarnautojai kartu su vienos bendrovės darbuotojais padarė nusikalstamas veikas – klastojo dokumentus ir piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Nuteistųjų kasaciniai skundai buvo atmesti.

 

Alytaus apylinkės teismas Č. Daugėlos prašymą dėl teistumo panaikinimo prieš terminą gavo balandžio 23 dieną. Baudžiamajame kodekse numatyta, kad suėjus pusei teistumo termino, teismas nuteistojo prašymu gali sutrumpinti teistumo laiką arba teistumą panaikinti. Č. Daugėlos atveju, pusė teistumo termino suėjo praėjusių metų sausio 28 dieną, taigi jis pasinaudojo įstatymo jam suteikta teise.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra