Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Buitine technika prekiaujanti GUT švenčia gimtadienį: siurprizą paruošė ir alytiškiams

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:00, 2023-05-22
Įmonės GUT kolektyvas šalia naujo, modernaus pastato Pramonės gatvėje.
Įmonės GUT nuotr.

Alytuje sėkmingai veikianti, buitine technika prekiaujanti įmonė GUT švenčia savo 25-erių metų gimtadienį. Jos vadovas Giedrius Stankevičius sako, kad geriausia dovana tokia proga yra nuolat sugrįžtantys, kokybę vertinantys klientai – ne tik iš Dzūkijos sostinės, bet ir visos Lietuvos. Tad šiandien įmonės kolektyvas šventine nuotaika nori dalintis būtent su jais bei suteikti išskirtinę galimybę esamiems ar būsimiems pirkėjams laimėti naujutėlaitę skalbyklę „BAUKNECHT Super Eco 9464 A“. 

 

Ne tik išskirtinė dovana, bet ir gimtadienio nuolaidos

 

AlytusPlius.lt facebook paskyroje jau yra paskelbtas konkursas, kurio prizas – minėtoji 9 kg talpos, 1400 A/min gręžimo apsukų,  Vokietijos rinkai pagaminta skalbyklė „BAUKNECHT“. Norint dalyvauti, reikia el. paštu info@alytusplius.lt arba žinute AlytusPlius.lt facebook paskyroje atsiųsti nuotrauką, kuri atsakytų į klausimą: „Kaip skalbtumėte skalbinius, jei neturėtumėte skalbyklės?“. Visos atsiųstos nuotraukos bus publikuojamos AlytusPlius.lt facebook paskyroje, o daugiausia palaikymo sulaukusios fotografijos autoriui ir atiteks prizas. 

 

Ir tai dar ne viskas. Elektroninėje GUT parduotuvėje vyksta gimtadienio išpardavimas. Daugybei nukainotų prekių taikoma papildoma 10 proc. nuolaida ir suteikiamas nemokamas pristatymas. Tai – puiki galimybė gerai žinomų ir vertinamų gamintojų buitinę techniką įsigyti pigiau. Visus pasiūlymus rasite ČIA.

 

 

Verslui reikia leisti tekėti pačiam

 

Šventinėmis nuotaikomis gyvenančio GUT kolektyvo teiravomės, kur gi yra toji paslaptis, kad įmonė sėkmingai gyvuoja šitiek metų.

 

„Per tiek laiko būta visko. Kai prisimenu senuosius laikus, verslo pradžią, tai kelia ir šypseną, ir nuostabą. Dabar viskas kur kas paprasčiau, kitaip. Bet žinote, jokios paslapties čia nėra. Tiesiog aš vadovaujuosi principu, kad verslui reikia leisti tekėti pačiam. Jei iškilo problema, ir tu spontaniškai, vedamas emocijų, iškart imsi ją spręsti, koreguoti, skubėsi taisyti, tuomet viską gali tik dar labiau sugadinti. Visuomet geriau palaukti rytdienos, ir sprendimas ateina tarsi pats savaime“, - pasakojo įmonės vadovas G. Stankevičius.

 

Jis verslo ėmėsi dar 1998 metais, kuomet Lietuva dar nebuvo nei NATO, nei ES nare. Tuomet įmonė buvo žinoma pavadinimu „Vektrona“. Sunkvežimiui išvažiuojant parsivežti prekių į Vokietiją ir grįžtant atgal, vykdavo griežta pasienio kontrolė, prie sienos tekdavo užtrukti ne vieną parą, muitinėje pildyti prekių deklaracijas. Pinigų pervedimas taip pat pareikalaudavo laiko sąnaudų ir brangiai atsieidavo, o kol nėra pinigų – vokiečiai prekių neatiduodavo.

 

Tačiau viskas pasikeitė 2004 metais, kai Lietuva įstojo į ES, atsivėrė sienos, prekių pargabenimo procesai tapo kur kas paprasteni ir greitesni. Tuomet prasidėjo ir spartus įmonės augimas, plėtėsi kolektyvas, formavosi ir pati verslo koncepcija.

 

„Taip augome iki 2009 metų. Visus šuolius, naujoves suvaldyti buvo nelengva. Pats turiu humanitarinės krypties išsilavinimą, tad reikėjo dirbti ir mokytis vienu metu. Dalyvavau verslo konferencijose, kursuose. Viskas buvo nauja ir Lietuvai, ir mums. O kai 2019 metais Pramonės gatvėje pasistatėme modernų pastatą, galvojome, kad štai – dabar jau tiesiog ramiai gyvensime, tačiau labai klydome“, - kalbėjo G. Stankevičius.

 

 

Išbandymai neleidžia atsikvėpti, bet grūdina

 

Jis atviras – teko atlaikyti ne vieną išbandymą, tačiau visus juos pavyko įveikti. Tai lėmė darni komanda, didelis pasiryžimas nenuleisti rankų ir ieškoti išeičių net ir itin nepalankiose situacijose bei žinoma – per daugelį metų pelnytas klientų pasitikėjimas. 

 

Tais pačiais metais, kuomet GUT pavasarį atidarė savo parduotuvę naujos statybos pastate, rudenį Alytuje kilo padangų gaisras. Dvi savaites buvo negalima normaliai dirbti, patekti į sandėlius ir išvežti užsakytų prekių klientams. Kada, regis, visi atsigavo po gaisro pasekmių, 2020 kovą smogė pirmoji COVID pandemijos banga, prasidėjo sirgimai, įmonė ėmėsi nemažai atsiėjusių dezinfekcijos priemonių. 

 

„Visaip kaip tą virusą vijome, bet neišvengėme ir antrosios pandemijos bangos, kuomet apskritai buvo draudžiama važiuoti į kitą miestą, rajoną. Na ir štai 2022-ųjų vasaris – prasidėjo karas Ukrainoje, kuris taip pat padarė didelę įtaką pardavimams. Jie krito, nes žmonės išsigando, nežinojo, kas bus rytoj ar po savaitės, jiems tuomet tikrai nerūpėjo nei orkaitės, nei skalbyklės. Be visa ko – dar infliacija bei su tuo susijęs palūkanų augimas, išaugusi paskola už pastatą. Kaip matote, atsikvėpti nėra kada, tik spėk suktis“, - apie kartais nuo pačios įmonės nepriklausančias aplinkybes pasakojo jos vadovas.

 

GUT kolektyvas įsitikinęs – kiekvienas toks sunkumus užgrūdina ir suteikia dar daugiau patirties. Kartais net sunku įsivaizduoti, į kokius sūkurius tasai verslo pasaulis gali įsukti. Tačiau sulaukus 25-erių, esi jau pakankamai brandus ir gebantis laviruoti skirtingose situacijose. Įkvėpimo suteikia ir patys klientai, jų pasikeitęs požiūris, žinios bei supratimas apie kokybę, jos vertę.

 

Klientų požiūris keičiasi: daug išmano ir renkasi kokybę

 

Pirkėjai šiais laikais – daug išmanantys, prieš pirkdami prekę – dažniausiai būna pasidomėję juos dominančios technnikos savybėmis, privalumais, žino, ko konkrečiai ieško, ir vertina laiko patikrintus, žinomus buitinės technikos gamintojų vardus. 

 

Jau nebereikia aušinti burnos įrodinėjant, kokia yra indaplovės ar skalbyklės nauda, pasakoti, kad naudoti indaplovę tikrai nėra brangesnis variantas nei indus plauti rankomis. Kažkada žmonės galvodavo, kad taip kalbėdami pardavėjai tiesiog nori įsiūlyti prekę, tačiau dabar jau patys puikiai žino, koks nepamainomas pagalbininkas namuose yra indaplovės ar džiovyklės. Pastarąsias Lietuvoje GUT pradėjo pardavinėti viena pirmųjų . Sunku įsivaizduoti, jog buvo toks laikas, kuomet perkant skalbyklę, džiovyklę netgi tekdavo duoti dovanų, kad tik klientas išbandytų, kaip ji veikia ir pats įsitikintų.

 

 

O ką gi klientai labiausiai perka vasarą? – teiraujamės GUT parduotuvės atstovų. Šiuo metų laiku nepamainoma prekė yra šaldytuvai. Tai – bene vienintelis prietaisas, kuris veikia be perstojo. Nenuostabu – nuolat dirbdami, jie sugenda, O tam įtakos turi ir pirmojo karščio banga. Būtent tuomet parduotuvėje suguža šaldytuvų ieškantys pirkėjai. 

 

„Per dešimt metų esame pardavę 16 tūkstančių šaldytuvų. Tad pagalvokite, jei tokį kiekį išstatytume Pramonės rajone: kiek ploto užpildytume“ - juokavo kolektyvas, kviečiantis pasinaudoti gimtadienio nuolaidomis, įsigyti buitinės technikos ir be abejonės – dalyvauti konkurse bei nepraleisti progos laimėti skalbyklę.

 

GUT praktiškai visą produkciją importuoja tiesiai iš gamintojų (nemokant tarpininkams, sumažėja galutinė prekės kaina) ir renkasi tik pačius patikimiausius Europos prekės ženklus. Tiek tinklalapio, tiek fiziniame parduotuvių asortimente visada gausu ir nebrangių, ir pačių moderniausių išskirtinių aukštos klasės prietaisų.

 

GUT.lt parduotuvėje prekės skirstomos į 2 pagrindines grupes – naujas ir nukainotas. Naujos – tai prekės originalioje pakuotėje. Nukainotos – gali būti su pakuotės, išorės pažeidimais arba nukainotos dėl daugybės kitų priežasčių. 95 % prekių yra nenaudotos.

 

Komentarų nėra