Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Brangus Vidzgirio takas auksu nežiba

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:52, 2014-03-02
Už Europos Sąjungos fondų lėšas įrengti naujieji Vidzgirio miško takai ne itin skiriasi nuo senųjų.
AlytusPlius.lt nuotr.

Vidzgirio miške pasivaikščioti mėgstantys alytiškiai vis žvilgčioja sau po kojomis, bandydami suvokti, ar jų kojos mindo jau už europinius tūkstančius įrengtą pėsčiųjų taką, ar vis dar tą patį, kuriuo daugelį metų vaikščiojo. 

 

Plika akimi žmonėms skirtumą įžvelgti sunku, bet atsakingi specialistai patikino, kad Europos Sąjungos projektas įrengiant pėsčiųjų takus Vidzgirio botaniniame draustinyje jau įgyvendintas.  Jis kainavo daugiau kaip 700 tūkstančių litų, bet rezultatas  glumina: takai mažai kuo skiriasi nuo buvusiųjų natūralių miško takų.

 

Pasak Kęstučio Sviklo, vyriausiojo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos specialisto, Vidzgirio botaniniame draustinyje buvo įrengti trys takai, kurių bendras ilgis kiek daugiau nei keturi kilometrai.

 

„Draustinyje pagal sutartį su rangovu buvo įrengti pėsčiųjų taikai, informaciniai stendai, dviračių stovai, suoliukai bei takų krypčių rodyklės. Projektas jau yra baigtas praėjusių metų pabaigoje. Kūdrų tako ilgis 1806 metrai, Skroblynų tako ilgis 2240 metrų, Upės tako – 335 metrai“, - sakė K. Sviklas.

 

Vyriausiasis specialistas nesiryžo komentuoti atliktų darbų kokybės ir kainos, mat jis atsakingas tik už statybos darbus.

 

Viešųjų pirkimų konkursą Vidzgirio botaninio draustinio tvarkymo darbams atlikti laimėjo Alytaus įmonė „Alvista“ pateikusi daugiau nei septynis šimtus dvidešimt tūkstančių litų sutarties kainą.

 

Įmonės „Alvista“ vadovas Kęstutis Kuzminskas patvirtino, kad pėsčiųjų takų įrengimo darbai buvo baigti 2013 metų spalio mėnesį, tačiau atliktų darbų nedetalizavo.

 

Belieka tik spėlioti, kas šiame projekte galėjo kainuoti daugiau nei septynis šimtus tūkstančius litų.

Komentarų nėra