Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Blogi keliai. Alytuje? Taip!

Alytaus miesto teatro informacija  •    •  19:51, 2023-01-22
Teatre pradedamas kurti spektaklis, pagal vienos sėkmingiausių ukrainiečių dramaturgės Natali Vorožbit pjesę „Blogi keliai“, pristatančią žiūrovui aktualią ir skaudžią karo temą.
Alytaus miesto teatro nuotr.

Tiesa, čia trūksta – kabučių. Mat kalbame ne apie tai, ką jūs pagalvojote, o apie naujojo Alytaus miesto teatro spektaklio „Blogi keliai“ pradžią – pirmąją stotelę. Teatre pradedamas kurti spektaklis, pagal vienos sėkmingiausių ukrainiečių dramaturgės Natali Vorožbit pjesę „Blogi keliai“, pristatančią žiūrovui aktualią ir skaudžią karo temą.

 

„Reflektuojant į įvykius, kuriuos dabar išgyvena Ukraina ir visa Europa, svarbi teatro misija yra šių problemų viešinimas ir bandymas analizuoti jų priežastis“, – sako teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

 

„Blogi keliai“ – tai epizodai apie meilę, neapykantą, pasitikėjimą, išdavystę ir asmeninių ribų pažeidimą vykstančio karo fone. Tai – istorija ne apie ginklus ir kovas, o apie žmogišką silpnumą, apie kasdienį pavojų ir apie tai, kad nereikia ieškoti blogio tik karo lauke. Tai – savotiška sudėtingo, bet aistringo mąstymo treniruotė, iš naujo pasveriant savo pačių vertybes, horizonte ieškant teisingumo taško.

 

„Tai – vienas geriausių tekstų apie karą, nes jis neprognozuoja ateities ir nesistengia mums patikti, jis tiesiog kalba su mumis ir gerbia mūsų „atsakymo erdvę“, tačiau primena apie kiekvieno iš mūsų atsakomybę“, – įsitikinusi teatro vadovė.

 

Kurti spektaklį (kurį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba) pagal šią pjesę Alytuje pakviesta ukrainietė režisierė  Tamara Trunova, Kijevo akademinio dramos ir komedijos teatro vyriausioji režisierė.

 

T. Trunova – daugelio nacionalinių ir tarptautinių teatro premijų laureatė, vienos iš prestižinių Ukrainos režisierių premijų „Taraso Ševčenkos premijos“ nugalėtoja. Režisierės darbai visuomet išsiskiria gilia filosofine mintimi, detalių tikslumu, šiuolaikine teatro kalba ir aukštu profesionalumu. Jos režisūroje nėra lengvo kelio. Jis visada sudėtingas, bet būtent tai taip patraukia žiūrovą ir panardina jį į teatrą.

 

Pirmosios pažinties su mūsų miesto teatro aktoriais metu režisierė džiaugėsi galimybe kurti Alytaus teatre, ragino aktorius jaustis atvirai bei būti spektaklio bendrakūrėjais.

 

Intensyvus kūrybinis metas, statant naująjį spektaklį – prasideda, o žiūrovai su kantrumu gali laukti naujos Alytaus miesto teatro premjeros „Blogi keliai“ – jau kovo 25 dieną!

 

Komentarų nėra