Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

BIBLIOTEKOS ŽMONĖS: Leokadijos Sušinskaitės keramikos pradžiamokslis ir ,,kosminės“ lėkštės

vyresn. bibliotekininkė Agnė Grigaliūnė  •    •  19:41, 2023-03-20
Nuotr. Ilonos Krupavičienės

Minėdama trisdešimties metų sukaktį, Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kviečia susipažinti su žmonėmis, kurie yra neatsiejama bibliotekos dalis: nepailstančiais renginių lankytojais, knygų mylėtojais, (ne)matomais darbuotojais ir visais tais, kurie savo buvimu ir iniciatyva kuria kasdienį bibliotekos gyvenimą.

 

Šįkart jūsų dėmesiui pristatome meniškos prigimties ,,kunčinukę“ – Leokadiją Sušinskaitę, kurios nuoširdi šypsena alytiškius bibliotekoje pasitinka jau beveik dvidešimt metų, o taiklūs jos patarimai padeda neapsisprendžiantiems, kurią knygą verta skaityti. Tačiau literatūra – ne vienintelis Leokadijos pomėgis.

Neseniai atrasta bibliotekininkės aistra – molis. Nors keramika Leokadija užsiima dar visai neilgai, jos kūrybos darbai niekaip neįsipaišo į pradedančiųjų kategoriją. Sunku patikėti? Tuomet kviečiame atvykti ir pamatyti!

 

Leokadijos Sušinskaitės keramikos darbų ekspoziciją rasite Bendrosios skaityklos prieigose.

 

Adresas: Seirijų g. 2, Alytus. Paroda veiks iki balandžio 17 d.

 

Dėl visko kalta pandemija

 

Prisimindama savo pirmąjį susitikimą su moliu, Leokadija pažymi pandemijos laikotarpį, kuris paskatino ieškoti naujų veiklų ir būdų realizuoti savo kūrybines idėjas. ,,Viskas uždaryta, o aš – veiklus žmogus. Todėl su dukra nusprendėme internetu parsisiųsti molio. Pirmieji mano darbai – puodeliai – kreivoki, bet visai neblogi.“ – taip savo pirmuosius kūrybinius eksperimentus apibūdina Leokadija.

 

Netrukus ji pradėjo gaminti ir pakabukus bei vazeles, o visų šių bandymų kelias nuvedė tiesiai į Kauno taikomosios dailės mokyklą, įsikūrusią netoli Alytaus miesto sodo. Čia Leokadija susitiko su mokytojomis Judita Gavenoniene, Daiva Sakaliene ir Danute Garlavičiene, kurioms yra dėkinga už galimybę įvaldyti įvairias keramikos technikas bei pažinti jų vingrybes ir subtilybes. O jaukiame bendraminčių rate „krimsti“ mokslus – daug smagiau. ,,Molio“ draugės, parodos atidarymo metu džiaugėsi kolegės sėkme, linkėdamos Leokadijai ne tik tarptautinių parodų, bet ir keramikos degimo ,,pečiaus“. O mes – jau žinome, kur Leokadija taip nekantriai skuba, išlydėjusi paskutinį dienos lankytoją!

 

Lėkštėje atsispindintis pasaulis ir darbai-numylėtiniai

 

Žvelgiant į Leokadijos kūrinius kyla įvairiausių asociacijų: žirafa, gelsvas smėlis ir jūra, Afrika... naktinis dangus, Paukščių tako galaktika. Kiek žiūrovų – tiek ir interpretacijų! O pati Leokadija atvirauja, kad įdomiausias kūrybos momentas ir yra būtent netikėtumo aspektas, kuris atsiskleidžia pasitelkus įvairias skirtingas glazūravimo technikas. 

 

Kaip ir kiekvienas kūrėjas, Leokadija turi darbų, kurių jai nesinorėtų parduoti – tai unikalūs lipdiniai, pasižymintys išskirtiniais glazūros elementais, kurių antrą kartą sukurti, greičiausiai, jau nebepavyktų. O norintys palaikyti kūrėją ir įsigyti sau mielą keramikos dirbinį, turėtų suskubti – dauguma eksponatų buvo rezervuoti, vos spėjus „nutūpti“ ant lentynų!

 

Pavasariu dvelkianti Leokadijos Sušinskaitės keramikos darbų ekspozicija veiks iki balandžio 17 d.

 

Kviečiame apsilankyti!

 

Komentarų nėra