Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 25 344

Bibliotekoje 3D spausdintuvu spausdina apsaugos priemones medikams

Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos informacija  •    •  17:07, 2020-03-23
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja S.Polozovienė su bandomuoju laikiklio pavyzdžiu.
Alytaus J. Kunčino bibliotekos nuotr.

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jungiasi prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, kurie skirti medikams apsisaugoti. 

 

Biblioteka, kaip ir daugelis kitų viešųjų bibliotekų, turi 3D spausdintuvą. Iki šiol jis buvo naudojamas edukaciniais tikslais.   

 

Būdami pilietiški ir socialiai atsakingi šiuo visiems nelengvu metu, nusprendėme  savo galimybių ribose prisijungti prie bendros pagalbos aprūpinant  Alytaus medikus apsaugos priemonėmis.

 

 

Permatomi plastikiniai apsauginiai skydeliai dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su veidu. Rėmeliai (laikikliai), kuriuos spausdiname 3D spausdintuvu, skirti  skydams pritvirtinti.  Rėmeliai 3D spausdintuvu „kepami“  pagal iš anksto paruoštą modelį.  

 

Vieno rėmelio spausdinimas trunka apie 2 valandas, iš 1 kg žaliavos galima atspausdinti 50 rėmelių. Per vieną darbo dieną galime atspausdinti maždaug 4 laikiklius. Rėmeliai (laikikliai) bus komplektuojami su skydeliais ir pristatomi Alytaus S. Kudirkos ligoninės medikams.

 

Rėmeliai (laikikliai) spausdinami laikantis projekto kuratorių rekomendacijų: dezinfekuojant rankas ir naudojant pirštines. Tai bus ne vienkartinio naudojimo gaminys –dezinfekavus galima bus naudoti ne vieną kartą.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai