Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Besaikis naudojimasis soliariumu gali sukelti rimtų problemų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento informacija  •    •  14:35, 2019-04-25
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas.lt nuotr.

Tuoj prasidės vasara. Norėdamas įdegusios odos jau prieš vasaros sezoną, dažnas žmogus lankosi soliariumuose. Sveikatos specialistai primena, kad soliariumais reikia naudotis atsargiai, o soliariumų paslaugas teikiantys asmenys turi turėti leidimą – higienos pasą, kuris išduodamas tik tada, jeigu soliariumas atitinka visus visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.

 

Prieš deginantis – gydytojo konsultacija

 

Prieš naudojimąsi soliariumu būtina pasitarti su gydytoju dermatologu ar bendrosios praktikos gydytoju dėl savo odos tipo, vartojamų vaistų ir galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę.

 

Atvejai, kada reikėtų vengti soliariumų

 

Atkreiptinas dėmesys, kad degintis soliariume nereikėtų, jei:

 

1. Jūsų oda I–II tipo, t. y. balta, strazdanota, nudega (parausta), bet beveik neparuduoja, plaukai šviesūs, rausvi, rudi, akys žydros, mėlynos, pilkos, šviesiai pilkos, šviesiai rudos ar rudos. Jeigu vis tiek nusprendėte degintis soliariume, būtina iki pusės sumažinti soliariumo įrangos gamintojo rekomenduojamą pirmojo deginimosi soliariume seanso trukmę;

 

2. turite daug apgamų, strazdanų;

 

3. praeityje buvote stipriai nudegę saulėje;

 

4. turite piktybinių odos pakitimų, sirgote odos vėžiu ar turite odos vėžiu sirgusių šeimos narių;

 

5. esate nėščia;

 

6. sergate odos ligomis (jungiamojo audinio sisteminėmis ligomis, odos raudonąja vilklige, sklerodermija), tuberkulioze, cukriniu diabetu, katarakta, tireotoksikoze, užkrečiamosiomis ligomis;,

 

7. turite širdies stimuliatorius ar transplantuotus organus;

 

8. vartojate odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams padidinančius vaistus, pvz. antibiotikus, antidepresantus, sulfanilamidus, diuretikus, psoralenus, vitaminą A, retinoidus, vaistus diabetui, grybelinių susirgimų gydymui, kontraceptinius preparatus ir kt.

 

Jaunesniems nei 18 metų asmenims naudotis soliariumo paslaugomis griežtai draudžiama. Soliariumo paslaugų teikėjai turi teisę reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą.

 

Naudodamiesi soliariumu – laikykitės taisyklių

 

Prieš ateidami degintis į soliariumus nepamirškite, kad kūno ir veido oda turi būti švari ir sausa, nesutepta kremais, losjonais, dezodorantais arba kitomis kosmetinėmis priemonėmis. Nenaudokite kosmetikos gaminių, apsaugančių nuo natūralių saulės spindulių poveikio. Visada užsidėkite soliariumuose esančius apsauginius akinius. Deginantis soliariume rekomenduojama dengti plaukus, randus, tatuiruotas kūno vietas, nes tatuiruočių dažai gali blukti ar sukelti alerginę reakciją.

 

Poo deginimosi soliariume tą pačią dieną nesideginkite saulėje.

 

Atminkite, kad kiek laiko ir kokiu dažnumu galima degintis, lemia odos tipas bei jautrumas, soliariumo lempų gamintojo rekomenduojama deginimosi trukmė ir režimas. Pirmojo deginimosi trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 10 min., deginimosi soliariume skaičius neturi viršyti dviejų kartų per savaitę ir daugiau kaip 30 kartų per kalendorinius metus. Tarp dviejų deginimosi seansų privaloma ne trumpesnė kaip 48 val. pertrauka.

 

Soliariumuose, gerai matomoje vietoje, jūs privalote rasti soliariumo įrangos naudojimo instrukciją lietuvių kalba, soliariumo įrangos (soliariumo įrangoje sumontuotų ultravioletinių spindulių spinduolių) gamintojo rekomenduojamą deginimosi trukmę ir režimą, deginimosi soliariume taisyklės, nesaikingo deginimosi žalą ir kitą svarbią informaciją.

 

Praradus saiką – pas gydytoją

 

Jeigu deginsitės be saiko nepaisydami jokių rekomendacijų, galite sau labai pakenkti, t. y. ultravioletiniai spinduliai gali nudeginti odą, pažeisti akis (sukelti akies ragenos ar junginės uždegimus, kataraktą), susilpnėti imuninė sistema ir padidėti su tuo susijusi infekcinių susirgimų rizika. Gali atsirasti piktybiniai odos pakitimai, odos vėžys. Be saiko deginantis, sulauksime priešingo rezultato nei tikimės – vietoj skaisčios, įdegusios odos, ji prieš laiką susens. Atsiradus pirmiems odos pažeidimams,  nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra