Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Bendrijų pirmininkų susirinkime – ir pyktis, ir plojimai

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:16, 2014-02-21
Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas
Alytusplius.lt nuotr.

Vakar Alytaus miesto teatre vykusiame daugiabučių namų bendrijų pirmininkų susirinkime būta ir plojimų, ir nepasitenkinimo. Plojimais susirinkusieji palydėjo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Kęstučio Ąžuolo pasakytą žinią, kad nuo šiol, žaliosios atliekos iš daugiabučių namų bus išvežamos atskirai. Kiti klausimai sulaukė skeptiškesnės reakcijos.

 

Susirinkime aptartos miesto tvarkymo taisyklės, pristatytas atliekų rūšiavimo daugiabučiuose projektas bei kalbėta apie šilumos punktų išpirkimą.

 

Bene daugiausiai diskusijų kilo pristatinėjant naująsias miesto švaros ir tvarkos taisykles, kuriose numatyta, kad daugiabučių namų savininkai privalo patys šienauti ir tvarkytis jiems priskirtas teritorijas.

 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Kęstučio Ąžuolo, reikia visiems bendromis jėgomis tvarkytis, mat savivaldybės biudžetas nėra guminis.

 

„Alytuje yra daugiau kaip šimtas individualių namų, kurie tvarkosi patys. Apie pusketvirto šimto Alytaus daugiabučių savininkų vis dar nori, kad savivaldybė tvarkytų už juos. Bendrijų pirmininkai turėtų prisiimti atsakomybę ir savo pareigas vykdyti“, - kalbėjo K. Ąžuolas.

 

Daugiabučių namų pirmininkai išsakė savo nepasitenkinimą dėl teritorijos ribų nustatymo bei tvarkymo, dėl bendrojo naudojimo kelių priežiūros bei išreiškė pageidavimą, kad būtų sugriežtintos bei patobulintos kačių ir šunų laikymo daugiabutyje taisyklės.

 

Tiesa, plojimais buvo palydėti K. Ąžuolo žodžiai, kad pagal naująją tvarką žaliosios atliekos iš daugiabučių namų bus išvežamos atskirai.

 

Susirinkime pristatytas atliekų rūšiavimo daugiabučiuose projektas, buvo įvertintas gan skeptiškai. Vieni tai įvardijo kaip sapnų viziją, kiti replikavo, kad tai - nesąmonė. Mat norint dalyvauti šiame projekte reikalinga atrasti vietos šalia daugiabučio pastatyti nemažą rakinamą uždarą aikštelę, kurioje būtų pastatyti atliekoms rūšiuoti skirti konteineriai.

 

Daugiabučių namų pirmininkai būgštavo, kad tokia sistema nebus efektyvi.

 

Susirinkime svarstytas „Alytaus šilumos tinklai“ nuosavybės teise priklausančių šilumos punktų pardavimo klausimas nepajudėjo iš mirties taško.

 

Pristatydamas savo pranešimą Alytaus šilumos tinklų direktorius Vytautas Pajarskas pabrėžė, kad visiems buvo išsiųsti laiškai dėl šilumos punkto išpirkimo sąlygų, tačiau jo žodžiai sulaukė neigiamos susirinkusiųjų reakcijos.

 

Neva situacija yra labai paini, kaina neaiški, todėl ir pirkimo galimybės šiandien yra vertinamos miglotai.

 

„Atsiuntėte bendrijos pirmininkams laiškus su raginimu pirkti šilumos mazgą. Pirmininką visi pjauna be peilio, valgo be druskos, nes jis yra niekas“, - taip į V. Pajarsko žodžius replikavo susirinkimo dalyvė.

Komentarų nėra