Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Baltarusiškos cigaretės vis dar paklausios: pasieniečiai perėmė bepilotį droną

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.  •    •  7:56, 2023-03-16

Druskininkų pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį droną ir 200 pakelių kontrabandinių cigarečių. Bepilotį skraidymo aparatą VSAT pareigūnai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą.

 

Iš antradienio į trečiadienį, po vidurnakčio, VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai miškingoje vietovėje ties Druskininkų savivaldybės Grūto kaimu tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai. Netrukus pastebėtas ir pats objektas – jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga. VSAT patruliai nedelsdami parengė darbui bepiločių orlaivių užkardymo įrangą, kuri sutrikdė drono skrydį ir blokavo jo valdymą. Antidrono paveikta skraidyklė pakeitė judėjimo kryptį ir netrukus buvo nutupdyta už maždaug 9 km nuo sienos su Baltarusija.

VSAT pareigūnai atidžiai apžiūrėjo vietovę. Netoli nuleistos skraidyklės aptiko ryšulį. Jame buvo 200 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

 

Droną valdęs asmuo nenustatytas. Bepilotis orlaivis ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardoje.

 

Šiuo „nuotoliniu“ būdu dažniausiai skraidinami nedideli, kelių šimtų pakelių cigarečių kroviniai.