Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 18 677

Baltarusijos fotografo nuotraukose – Gardino žemės širdis

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus inf.  •    •  15:25, 2019-11-05
Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis su Gardino miesto delegacija.
AMS Komunikacijos skyriaus nuotr.

„Gardino žemės širdis“ – į taip pavadintos žinomo Baltarusijos žurnalisto, Gardino fotografų klubo pirmininko Aleksandro Losminskio parodos  atidarymą lapkričio 4 d. rinkosi fotografijos mylėtojai, o parodos autorių pasveikinti atvyko Alytaus miesto savivaldybės vadovai, Baltarusijos Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje Nikolajus Logvinas.

 

Tarp parodoje eksponuojamų Gardino miesto ir apylinkių vaizdų galima išvysti ir tris neįprastas fotografijas, kuriose dronu užfiksuotas širdį savo forma primenantis miškas.

 

„Ši paroda – tai mano įspūdžiai. Aš seniai svajojau nufotografuoti Gardino miestą iš paukščio skrydžio ir man pavyko tai padaryti“, – pristatydamas parodą sakė jos autorius A. Losminskis. Svečias kvietė į parodos atidarymą susirinkusius alytiškius apsilankyti Gardine ir patiems savo akimis išvysti šio miesto ir jo apylinkių grožį. „Aš labai noriu, kad Alytaus miesto gyventojai atvažiuotų pas mus į svečius, apžiūrėtų miestą, aplankytų meno galerijas, parodas“, – sakė fotografas. Anot svečio, Alytuje jam teko viešėti keletą kartų, kiekviena viešnagė suteikdavo galimybę susipažinti su naujais, įdomiais žmonėmis, tad jis jau spėjo įsitikinti, kad Dzūkijos sostinėje gyvena daug talentingų ir savo miestą mylinčių žmonių.

 

Žinomą fotografą parodos atidarymo proga pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

 

„Džiugu, kad mūsų apsilankymai miestuose partneriuose tampa realiais darbais. Vos prieš mėnesį mes viešėjome Gardine, kur dalyvavome šio miesto dienų šventiniuose renginiuose ir susitikome su šios parodos autoriumi. Jis mūsų pasiteiravo, ar nenorėtumėme, kad jo jau pusę pasaulio apkeliauti spėjusi paroda būtų eksponuojama Alytuje. Mes maloniai sutikome priimti šį siūlymą ir taip pat pasiūlėme susidraugauti su Alytaus fotografų klubu. Pirmuosius bendradarbiavimo žingsnius žengė politikai. Norėtųsi, kad sekančius – žengtų alytiškiai“, – mintimis apie A. Losminskio parodos organizavimo įdėja dalijosi meras N. Cesiulis.

 

Fotografijos parodos autorių pasveikinti atvyko Baltarusijos Respublikos konsulas Nikolajus Logvinas, jis vylėsi, kad ši puiki paroda ateityje apkeliaus ir daugiau Lietuvos miestų.

 

Žinomą fotografą sveikino ir Lenino rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Michailovičius Kovšas. „Kartais ir aš, gyvendamas Gardine, nepastebiu, kokių gražių vietų mes turime“, – apžiūrėjęs parodą, susižavėjimo eksponuojamomis fotografijomis  neslėpė svečias. Pasak administracijos vadovo, parodoje eksponuojamose fotografijose užfiksuotos gražiausios Gardino vietovės, kuriose gyvena paprasti žmonės, savo darbu ir talentu darantys savo  kraštą turtingesnį.

 

Vizito Alytuje metu Lenino rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Michailovičius Kovšas ir jį lydėjusi delegacija susitiko su Alytaus miesto savivaldybės vadovais ir aptarė tolimesnio miestų bendradarbiavimo klausimus. Nors viena iš Gardino miesto gimnazijų jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Alytaus A. Ramanausko-Vanago gimnazija, svečiai panoro užmegzti bendradarbiavimo ryšius su dar viena Alytaus miesto švietimo įstaiga, tad svečiams buvo pasiūlyta apsilankyti Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje. Gardino miesto delegacija taip pat lankėsi VšĮ Alytaus poliklinikoje, Alytaus sporto ir rekreacijos centre ir VšĮ „Tėviškės namai“.

 

Baltarusijos žurnalisto, Gardino fotografų klubo pirmininko Aleksandro Losminskio parodą „Gardino žemės širdis“ Alytaus miesto teatre alytiškiai ir miesto svečiai galės aplankyti iki lapkričio mėnesio pabaigos.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra