Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Audiovizualiųjų menų centre – kūrybinės dirbtuvės ir mažiems, ir dideliems

Lina Valaitytė, menotyrininkė, muziejininkė  •    •  14:26, 2021-09-14
Airidos Kerevičiūtės nuotr.

Išvakarėse iškilmingai duris atvėręs Audiovizualiųjų menų centras, įsikūręs restauruotoje Alytaus sinagogoje, rugsėjo 9 dieną pasitiko užpildytas jaukaus  šurmulio, lydimo smalsių žvilgsnių, iš pradžių nedrąsių klausimų ir atsargių atsakymų, pamažu atsiskleidusio kūrybinio užsidegimo bei užsimezgusios tarpusavio bendrystės.

 

Čia, Audiovizualiųjų menų centre, naujajame Alytaus kultūros lopšyje, visą praėjusį ketvirtadienį vyko edukaciniai užsiėmimai bei kūrybinės dirbtuvės, pritaikytos skirtingoms Alytaus bendruomenės grupėms. Užsiėmimai buvo vedami Vytauto Kasiulio dailės muziejaus edukatorių – profesionalios dailininkės Vaidos Radytės-Žiūrienės bei istorikės, muziejininkės Justės Janulevičiūtės.

 

 

Kūrybinėse dirbtuvėse bei edukacijose dalyvavo Asociacijos „Pasitinkant senatvę“ Globos skyriaus globotiniai, Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos III-ios klasės moksleiviai, lydimi mokytojos Lijanos Gudaitienės, bei aktyvių ir energingų Alytaus miesto bendruomenės moterų grupė. Kiekvienas iš organizuotų edukacinių užsiėmimų tiek savo trukme, tiek turiniu buvo pritaikyti konkrečiai grupei, atsižvelgiant į dalyvių amžių, turimus gebėjimus bei specialiuosius poreikius.

 

 

Pagrindinėje Audiovizualiųjų menų centro erdvėje, kurioje šiuo metu yra eksponuojama pasaulinį pripažinimą pelniusio dailininko Vytauto Kasiulio tapybos darbų paroda, edukacinių užsiėmimų dalyviai buvo skatinami savarankiškai, neįspraudus į menotyrininkų nustatytas klišes, interpretuoti dailininko kūrybą. Aktyvių diskusijų metu buvo skatinama pastebėti V. Kasiulio paveiksluose esančias detales, spalvas, vaizduojamųjų objektų formas, matomų personažų tarpusavio ryšius, nuotaikas bei pamėginti individualiai atsakyti į klausimą, kodėl dailininkas būtent tai pasirinko vaizduoti.

 

 

Vėliau edukacinių užsiėmimų dalyviai – su negalia ir turintys specialiuosius poreikius senjorai, žingeidūs ir smalsūs pradinių klasių moksleiviai bei brandžios, aktyviai Alytaus miesto bendruomenės veiklose dalyvaujančios moterys – buvo pakviesti įsitraukti į kūrybos procesą. Kiekviena dalyvių grupė galėjo susipažinti ir išmėginti skirtingas dailės technikas – grafiką, pasitelkus spausdinimo presą, piešimą aliejine pastele bei vitražo menui artimą tapymą ant stiklo.

 

 

Šios skirtingos edukacinės veiklos – tai dalis Alytaus kraštotyros muziejaus inicijuoto ir įgyvendinto projekto „Lietuvos išeivijos atodangos: Vytautas Kasiulis (1918-1995) – nuo Simno iki Paryžiaus“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos. Alytaus kraštotyros muziejus, bendradarbiaudamas su Vytauto Kasiulio dailės muziejumi, iškėlė tikslą pristatyti Lietuvoje ir pasaulyje žinomo profesionaliojo meno atstovo, dailininko Vytauto Kasiulio kūrybą ir aktualizuoti Alytaus regiono kultūros paveldą. Vienas iš svarbiausių minėto projekto uždavinių buvo ir yra siekis, kad kuo įvairesnė auditorija – mokiniai, jaunuomenė, šeimos su vaikais, įvairios visuomenės grupės su negalia, demencijos sutrikimais, kurioms lankymasis muziejuose ir galerijose yra iššūkis, - galėtų susipažinti su turtinga Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinio, Vytauto Kasiulio dailės muziejaus, kolekcija bei išplėstų meno pažinimo ribas ir tuo pačiu taptų aktyviais kultūros vartotojais bei puoselėtojais.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba