Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Atskleisti ozono terapijos galią: privalumai smegenims, širdžiai ir ne tik
Sveikame kūne – sveika siela. Nors šie žodžiai kartojami šimtmečiais, jų reikšmė ir šiandien nė kiek nesumažėjusi. Vis dėlto, dvidešimt pirmajame amžiuje turime daug daugiau galimybių pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta nei bet kuriuo kitu metu.
Vienas iš vis daugiau populiarumo sulaukiančių sveikatinimo būdų yra ozono terapija, daugelio renkamasi siekiant pagerinti sveikatą ir gyvenimo kokybę. Tad, kas tai yra, kuo ši terapija gali padėti mūsų smegenims, širdžiai ir ne tik?
Kas yra ozono terapija?
Pradžiai šiek tiek mokslo: ozonas – tai tai cheminis trijų deguonies atomų junginys, natūraliai susidarantis atmosferoje ir turintis daugybę naudingų savybių. Ozono terapija – tai gydymo metodas, kuriame ir naudojamas šis junginys.
Kaip rodo įvairūs tyrimai, ozono terapija turi teigiamą poveikį smegenims, širdžiai ir kitiems organams. Ji gali padėti pagerinti kraujotaką ir deguonies tiekimą, turi antioksidacinių savybių ir padeda saugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų.
Žinoma, prieš pradedant ozono terapiją būtina pasitarti su gydytoju, kuris padės išsiaiškinti poreikius ir gydymo tikslus.
Taip pat svarbu prisiminti, kad ozono terapija turi būti atliekama tik kvalifikuotų specialistų, nes kitu atveju gali atsirasti neigiamų pasekmių. Aukštos kvalifikacijos specialistus Lietuvoje rasite „Drops Clinic“ klinikoje: https://dropsclinic.lt/paslaugos/ozono-terapija/.
Ozono terapija smegenims ir širdžiai
Vienas iš svarbiausių ozono terapijos privalumų yra jos teigiamas poveikis smegenims. Ozonas gerina kraujotaką ir deguonies tiekimą į smegenų audinį ir taip gerina smegenų funkciją, atmintį, koncentraciją, kitas kognityvines funkcijas ir psichinę sveikatą.
Be to, ozono terapija taip pat gali būti naudinga gydant smegenų pažeidimus sukeliančias neurodegeneracines ligas, tokias kaip Alzheimerio ar Parkinsono ligos.
Ozono terapija taip pat turi teigiamą poveikį širdžiai ir kraujotakai, gali padidinti kraujagyslių elastingumą ir pagerinti kraujo tekėjimą. Taip mažinama aterosklerozės ir kitų širdies ir kraujagyslių ligų rizika.
Galiausiai, ozonas taip pat padeda mažinti oksidacinį stresą, siejamą su širdies ir kraujagyslių ligomis organizme.
Kiti ozono terapijos privalumai
Tačiau čia ozono terapijos privalumų sąrašas nesibaigia.
Plaučių stiprinimas
Ozono terapija gali padėti stiprinti plaučius bei visą kvėpavimo sistemą, funkciją, atpalaiduoti kvėpavimo takų raumenis ir pagerinti deguonies pasisavinimą. Tai ypač naudinga žmonėms, sergantiems tokiomis lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis kaip astma arba bronchitas.
Kova su infekcinėmis ligomis
Ozonas taip pat gali būti naudingas kovojant su įvairiomis infekcinėmis ligomis, pvz., plaučių uždegimu ar sinusitu. Jis padeda naikinti bakterijas, virusus, grybelius, parazitus ir mieles. Ozonas naudojamas ir infekcinių odos ligų gydymui.
Imuniteto stiprinimas
Ozonas gali taip pat padėti sustiprinti organizmo imuninę sistemą, kovoti su ligomis bei gerinti bendrą organizmo atsparumą.
Kraujotakos gerinimas
Ozonas taip pat teigiamai veikia kraujotakos sistemą ir valo arterijas bei venas nuo riebalų ir kitų nuosėdų, taip gerindamas kraujotaką ir sumažindamas aterosklerozės riziką.
Skausmo mažinimas
Ozono terapija dažnai naudojama skausmo mažinimui esant kaulų lūžiams ar žaizdoms, nes gali paspartinti gijimą, sumažinti uždegimą ir skausmą.
Gydymas po insulto
Kadangi ši terapija pagerina kraujo ir deguonies tiekimą į smegenis, ji dažnai naudojama siekiant sumažinti insulto padarytą žalą. Tai ypač svarbu ankstyvame insulto gydyme, siekiant apriboti pažeidimus ir pagerinti paciento atsigavimą.
Kaip vyksta ozono terapija?
Ozono terapija yra atliekama autohematologiniu būdu. Tai reiškia, kad nedidelis kiekis paciento kraujo yra įsotinamas ozono dujomis ir sulašinamas į veną.
Nors procedūra yra gana paprasta, būtina, kad ją atliktų tik kvalifikuoti specialistai, o prieš pradedant gydymą ir siekiant užtikrinti ozono terapijos saugumą bei efektyvumą būtina konsultuotis su gydytoju.
Pati procedūra atliekama specialistų priežiūroje. Jie įvertina kiekvieno paciento būklę, paskiria tinkamas dozes bei stebi pacientą terapijos metu.
Didžioji dauguma žmonių ozono terapiją toleruoja ir nejaučia jokių šalutinių poveikių. Tačiau kai kuriems gali pasireikšti laikini šalutiniai poveikiai, tokie kaip nuovargis, galvos skausmas arba diskomfortas dūrio vietoje. Retesni šalutiniai poveikiai gali būti alerginės reakcijos, odos paraudimas ar dirginimas.
Ozono terapija neturėtų būti atliekama nėščioms moterims, žmonėms turintiems didelių kraujosruvų, sunkiais hipertenzijos atvejais arba alergiškiems ozonui. Platesnis ozono terapijos efektyvumas ir veiksmingumas vis dar yra tyrinėjami.