Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Atsiųsta žinutė sukėlė ant kojų tarnybas: „Užminuota ligoninė“

AlytusPlius.lt informacija  •    •  16:43, 2021-01-11
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas nuotr.

„Užminuota ligoninė. Sprogs 16 valandą“ – tokia į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) atskriejusi žinutė kaip reikiant sukėlė ant kojų specialiąsias tarnybas. Iki nurodytos valandos buvo likę mažiau nei pusvalandis. Teko veikti nedelsiant.

 

Bendrasis pagalbos centras iš mobiliojo ryšio telefono nežinomo asmens siųstą žinutę apie užminuotą Lazdijų ligoninę gavo 15.33 val. Į įvykio vietą išskubėjo policijos pareigūnai ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

 

Nemenkai baimės turėjo ir ligoninės direktorius. Likus dvidešimčiai minučių iki 16 val., policijos pareigūnai atėjo į kabinetą ir informavo, kad kažkas pranešė, jog pastatas netrukus sprogs.

 

Pareigūnai nedelsiant apžiūrėjo ligoninės prieigas, palatas, koridorius ir pagalbines patalpas. Apžiūros metu jokių įtartinų paketų ar daiktų, panašių į sprogmenis, nerado. Buvo įtariama, kad kažkas apie įvykį pranešė melagingai. Pacientai ir personalas evakuoti nebuvo.

 

Visgi buvo įvestas planas „Skydas“, bet ir rinktinės „Aras“ pareigūnai sprogmenų nerado. Tik 20.30 val. planas „Skydas“ buvo atšauktas ir abejonių jau neliko – kažkas labai nevykusiai pajuokavo, sugaišino pareigūnų, medikų laiką ir sukėlė didelį nerimą.

 

„Juokus“ mėgstantis asmuo netrukus buvo išaiškintas. Paaiškėjo, kad tuo metu, kai jis rašė ir išsiuntė melagingą žinutę, pats gulėjo Lazdijų ligoninėje. Ir tuo metu sumanė „pajuokauti“. Nors žinojo, kad pridarys daug problemų, bet vis tiek melavo. O kai į ligoninės kiemą sulėkė visos tarnybos, vyriškis lyg niekur nieko stebėjo pro langą, kas vyks toliau.

 

Pareigūnai pas vyriškį prisistatė tiesiai į palatą, ir savo kaltės jis neneigė. Prisipažino, kad siuntė žinutę.

 

Jo atžvilgiu buvo iškelta baudžiamoji byla ir už veiksmus teko atsakyti. Taip vyras „užsidirbo“ pirmąjį savo teistumą.

 

Įvertinus visas aplinkybes, vyriškis buvo pripažintas kaltu melagingai pranešęs žinią apie visuomenei gresiantį pavojų. Atsižvelgus į jo asmenybę ir nusikaltimo pobūdį, teismas nutarė jam skirti švelniausią sankcijoje numatytą bausmę – viešuosius darbus. Taip pat, kadangi kaltinamasis prisipažino padaręs nusikaltimą ir dėl jo gailėjosi, byla buvo baigta teismo baudžiamuoju įsakymu ir skiriama bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

 

Tad vyriškiui paskirta galutinė 4 mėnesių viešųjų darbų bausmė, įpareigojant iš viso išdirbti 120 valan­dų visuomenės labui. Taip pat vyras turės sumokėti 256,89 Eur Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinei ,,Aras“.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai