Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Atsinaujinęs „Karjeras“ atidarytas! Padės rasti kelius link tinkamiausios profesijos ar darbo

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:44, 2024-02-05
Atidarytas Užimtumo tarnybos Alytaus regioninis karjeros centras „Karjeras“.
AlytusPlius.lt nuotr.

Kokią profesiją pasirinkti, kaip integruotis į darbo rinką ar susidėlioti veiksmų planą, kuris atvers kelius į pačias geriausias karjeros perspektyvas? Į šiuos klausimus atsakymus bus galima rasti atsinaujinusiame Užimtumo tarnybos Alytaus regioniniame karjeros centre „Karjeras“, kuris pirmadienį atidarytas Dzūkijos sostinėje.

 

Nors Alytuje ir kai kuriuose kituose miestuose „Karjeras“ veikė ir anksčiau, daugiausia buvo orientuojamasi į moksleivius ir jaunimą. Nuo šiol paslaugos bus teikiamos visiems, kurie abejoja dėl profesijos, darbo, nori pasikonsultuoti, pasitarti.

 

Renginyje dalyvavusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pasakojo, kad Alytuje lankėsi dar karjeros pradžioje. Jau tada buvo kalbėta apie daug potencialo turintį Alytaus regioną, darbo vietas, ambicijas pritraukti kuo daugiau investicijų.

 

„Nuo to laiko nemažai kas pasikeitė: įvyko Užimtumo tarnybos reforma, pradėjome dirbti su žmonėmis, kurie ilgą laiką yra nedirbę dėl tam tikrų socialinių priežasčių, problemų, ir ėmėme jas spręsti. Lygiai taip pat ypatingai didelį dėmesį skiriame taip vadinamam persikvalifikavimui, įgūdžiams, profesiniam orientavimui. Ir tai, kas šiandien vyksta Alytuje, mano nuomone – didelis žingsnis Užimtumo tarnybos veikloje, kadangi šie karjeros centrai turi labai daug potencialo“, - kalbėjo M. Navickienė.

 

 

Tačiau, kaip pabrėžė minstrė, sėkmės istorija tai nėra vien tik juostelės nukirpimas ir atidarymas. Pasak jos, sėkmės potencialas yra žmonės, kurie dirbs „Karjere“.

 

„Viskas bus jūsų rankose. Tikiu, kad galime tą sėkmės istoriją sukurti, įrankius turime. Ir taip pat puikiai žinome, ko norime ir siekiame ne tik šiandieną, bet ir ateityje“, - sakė ministrė M. Navickienė, dėkojusi visiems, prisidėjusiems prie Užimtumo tarnybos Alytaus regioninio karjeros centro „Karjeras“ atidarymo.

 

 

Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Sinkevičė susirinkusius informavo, kad per 2024-uosius metus visoje Lietuvoje planuojama atidaryti 14 tokių kajeros centrų. Alytuje – pirmasis.

 

„Jų atidarymą vainikuos renginys Vilniuje, kuomet bus atidarytas vienas didžiausių ir inovatyviausių centrų. Skirtingi miestai, tačiau misija ir tikslas yra vienas ir tas pats  – padėti žmogui susiorientuoti jo profesiniame kelyje. Pasaulis beprotiškai greitai keičiasi – su juo turime suspėti keistis ir mes. Būtent čia kolegos ir padės rasti atsakymus, kokiu keliu pasukti, renkantis ar keičiant profesiją. Tai nėra tik simboliškas patalpų atidarymas, tai yra kur kas daugiau“, - sakė G. Sinkevičė.

 

 

Į renginį atvykęs Alytaus miesto savivadybės meras Nerijus Cesiulis papasakojo, kaip praeityje klostėsi jo paties karjeros vingiai. Meras teigė, kad iki to laiko, kol galiausiai išsigrynino, kuo jis iš tiesų nori būti, teko nueiti nemažai kelio.

 

„Pagalvoju, kad gal per daug laiko paskirta visam tam ėjimui, kol atsidūriau reikiamoje vietoje. Jei tuo momentu būtų atsiradęs konsultantas, kuris nukreiptų tinkama linkme, galbūt viskas būtų vykę kur kas greičiau“, - sakė N. Cesiulis, linkėjęs, kad į „Karjerą“ atėję žmonės atrastų, kuo jie iš tikrųjų nori būti ir sparčiai to siektų.

 

 

Alytaus regioninio karjeros centro atidarymu džiaugėsi ir Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė, tikėdamasi, kad jo paslaugomis pasinaudos ir kuo daugiau rajono gyventojų.

 

„Norėtųsi, kad Alytaus rajono žmonės čia įgautų motyvacijos, žinių, planuojant savo karjerą. Gyvenime pilną pasirinkimų, iššūkių, didelio tempo, todėl labai džiaugiuosi, kad gyvuos toks centras, kur kiekvienas galės ateiti pasikonsultuoti ir gauti atsakymus apie savo geriausias karjeros galimybes“, - kalbėjo R. Vitkauskienė.

 

Renginio metu buvo perkirpta simbolinė atidarymo juosta, o ministrei, Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotojai ir Alytaus miesto merui teko ir dar viena „misija“ – perpjauti ir susirinkusius pavaišinti sėkmingą startą žyminčiu tortu.

 

Alytaus regioninis karjeros centras „Karjeras“ įsikūręs Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus patalpose, Vilniaus g. 21.

 

 

 

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai