Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Atėjusiems į pamaldas bažnyčioje gali tekti pasimelsti ir lauke

alytusplius.lt inf.  •    •  9:17, 2020-05-09
Alytaus Šv. Angelų Sargų bažnyčia.

Nuo gegužės 10 dienos tikintieji jau gali dalyvauti ir bažnyčiose vykstančiose sekmadieninėse mišiose. Tačiau į bažnyčias įleidžiamų žmonių skaičius bus ribojamas ir jei tikinčiųjų susirinks daug, teks melstis ir mišių klausytis būnant lauke.

 

„Mano žiniomis, bažnyčios Alytuje jau yra pilnai pasiruošusios ir pamaldos vyks pagal ankstesnę tvarką. Tačiau reikės laikytis tų pačių reikalavimų, kurie buvo taikomi ir anksčiau: dėvėti kaukes, nesibūriuoti, išlaikyti atstumus.  Vienam žmogui turi tekti apie 10 kvadratinių metrų ploto. Tad jeigu žmonių susirinks daugiau, gali tekti melstis ir šv. Mišių klausyti lauke, išlaikant saugius atstumus“, -  sakė Alytaus dekanas Arūnas Užupis.

 

Jis priminė, kad kaip ir nustačiusi Lietuvis vyskupų konferencija, komunija bus dalijama pirmiausia bažnyčios viduje, po to lauke esantiems tikintiesiems, prieš tai juos perspėjus, kad neitų vidun. Komunija bus duodama į ranką.

 

Laikantis saugos reikalavimų, tikintieji galės atlikti ir išpažintį. „Klausyklos langelis yra apdengtas plėvele. Kunigas dėvės kaukę, tikintieji taip pat bus su kaukėmis“, - sakė dekanas.

 

Pasak jo, prie įprastos tvarkos grįžtama pamažu. Švelninant karantino sąlygas, nuo balandžio pabaigos žmonėms buvo leidžiama dalyvauti šiokiadieniais ir šeštadieniais vykstančiose mišiose.

 

Pasak A. Užupio, tikinčiųjų jose nebūdavo labai daug. „Pavyzdžiui, į Alytaus Šv. Angelų sargų bažnyčią ateidavo apie 20-30 žmonių”, - sakė dekanas.

 

Nors bažnyčios sugrįžta prie įprasto ritmą, tačiau Alytaus dekanas rekomenduoja rizikos grupei priklausantiems žmonėms verčiau pasilikt namuose ir pasimelsti juose, žiūrint pamaldų vaizdo transliacijas.  

 

„Nemanau, kad pirmąjį sekmadienį bažnyčiose žmonių bus daug, tačiau vėliau gali ir padaugėti. Tiek kunigai, tiek tikintieji turi dėvėti kaukes, laikytis atstumų, dezinfekuoti rankas, elgtis atsakingai“, - priminė dekanas.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai