Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Artėjant pavasariui – tinkamas metas būsto renovacijai ir pokyčiams

  •    •  8:48, 2020-02-25
Asociatyvi nuotr.

Po žiemos sezono daugelis nuosavų būstų savininkų nusprendžia namuose atlikti renovaciją ir vasaros bei rudens sezonus pasitikti praktiškesniuose, funkcionalesniuose ir jaukesniuose namuose. Žiemai einant į pabaigą, palanku planuoti darbus, apsvarstyti, kas žiemos sezonu netenkino ir ką norėtumėte pakeisti.

 

Būsto renovaciją gali sudaryti šildymo sistemos renovavimas, langų keitimas, gyvenant nuosavame name – stogo keitimo ar kiti darbai, susiję su patogesniu, šiltesniu ar jaukesniu gyvenimu. Taip pat palanku apsvarstyti, kokią šeimos biudžeto dalį galite skirti būsto renovavimo darbams, o kokią pinigų sumą gali prireikti pasiskolinti internetu.

 

Jeigu esate numatę, kokius darbus nuosavame būste norite atlikti, specialistai rekomenduoja preliminariai paskaičiuoti, kiek kainuos priemonės, medžiagos, įrankiai, kuriuos reikės įsigyti, profesionalių darbuotojų samdymas ir įvertinti, kokią šeimos ar asmeninio biudžeto dalį tai sudarys. Prireikus pasiskolinti papildomai, svarbu įsidėmėti, jog finansavimas neturi tapti našta ar galvos skausmu, todėl sprendimas turi būti gerai apgalvotas ir įvertintas.

 

Jeigu žiemos metu nebuvote patenkinti šildymo sistema ir norite renovuoti būtent ją, svarbu žinoti, kad sistemos keitimo darbai galimi tik esant šiai atjungtai, kadangi žiemos metu negalima atjungti vamzdynų. Nors šiuolaikinės technologijos yra ypač pažengusios, kai kurie būsto renovavimo darbai gali būti atliekami tik tam tikru metų laiku, o kartais šiltos oro sąlygos yra palankesnės, pavyzdžiui, greitesniam nudažytų sienų džiuvimo procesui.

 

Pastebima tendencija, jog daugiausiai visų būsto renovacijos darbų yra atliekama vasaros sezonu, todėl nenuostabu, jog šiuo periodu vyrauja didžiausios būsto remonto kainos rinkoje, o ir sulaukti, kada atsilaisvins jūsų norimas meistras, gali tekti kur kas ilgiau nei įprastai. Tad norint sutaupyti ir kreiptis į meistrus, kurių darbų specifika ir rezultatais esate labiausiai patenkinti, patariama nedelsti ir nelaukti šilčiausio Lietuvoje sezono.

 

Kai nuosavas būstas reikalauja kapitalinio remonto, tokiu atveju dažniausiai iš namų yra išvykstama, o į namus įleidžiami dirbti meistrai. Todėl jeigu planuojate šeimos atostogas pavasarį ar vasarą – būtent šiuo metu gali vykti tiek mažesni, tiek didesni namų atnaujinimo darbai, nesukeliantys asmeninių nepatogumų kaip būste tvyranti nešvara, dulkės, šaltis, nemalonus kvapas ir pan.

 

 Jeigu seniai svajojote, pavyzdžiui, apie kondicionierių namuose, tačiau vis dar jo neturite, taip pat patariama kondicionierių montuoti didesnio būsto remonto laikotarpiu, kadangi būtent šiuo periodu namai bus praradę pirminę estetinę išvaizdą ir jo interjerą reikės tvarkyti visiems pagrindiniams remonto darbams pasibaigus.

 

Niekam ne paslaptis, jog šiltasis sezonas – tai metas, kai daugiau laiko praleidžiame gryname ore, nuosavame kieme, sodyboje. Kviečiame draugus, šeimos narius kartu praleisti šiltus vasaros vakarus, išsikepti maisto ir pan. Todėl šiuo atveju susitvarkyti aplinką, apželdinimą, įsirengti terasą, apšvietimo sistemas, atnaujinti grindinį vertėtų iki prasidedant patiems šilčiausiems ir gražiausiems orams. Sudėtingesnius montavimo sprendimus visuomet rekomenduojama patikėti specialistams, kurie geriausiai įvertina esamą situaciją, pasiūlo, kokios medžiagos, sprendimai yra tinkamiausi jūsų privačiai erdvei ir atlieka reikiamus aplinkos tvarkymo darbus laiku bei kokybiškai.

 

Taigi, iki pavasario likus visai mažai laiko, patariama apsvarstyti, ką nuosavuose namuose, sodyboje ar kitoje vietoje verta atnaujinti, pakeisti, kad galėtumėte džiaugtis rezultatais. Būsto renovacija gali būti ne tik kapitalinė, bet ir atliekama po keletą darbų kas mėnesį, tačiau svarbiausia – tinkamai susiplanuoti darbų eigą, susidėlioti prioritetus, ką atnaujinti yra svarbiausia, būtina, ir kas jūsų nuosavą būstą gali paversti praktiškesniais, funkcionalesniais ir jaukesniais namais.

Komentarų nėra