Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Artėjant Motinos dienai – Prezidento ir merės apdovanojimai šešis vaikus užauginusiai mamai

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  17:18, 2023-05-05
Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė pasveikino valstybės apdovanojimą gavusią Punios seniūnijos gyventoją, daugiavaikę mamą Oną Karkauskienę.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono Punios seniūnijos gyventoja, viena užauginusi šešis vaikus, Ona Karkauskienė apdovanota valstybės apdovanojimu ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už nuopelnus motinystei ir globai. Apdovanojimą ketvirtadienį įteikė LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Apdovanoti rajono gyventoją pasiūlė savivaldybė. Su garbingu apdovanojimu O. Karkauskienę penktadienį pasveikino Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė.

 

Motinystė, verta didžiausios pagarbos

 

Savivaldybės vadovė su komanda moterį aplankė namuose Kružiūnų kaime. Įteikė jai puokštę gėlių, simbolinę dovaną ir padėką už atsakingą vaikų auklėjimą bei įkvepiantį motinystės pavyzdį. „Su vyru auginame tris vaikus ir tikrai būna sunkių dienų. Esate pavyzdys visiems – laikėte visus namų kampus, gerais, atsakingais, padoriais žmonėmis užauginote šešis vaikus, daug ir sunkiai dirbote. Žiūriu į plačią jūsų šypseną, vaikus, anūkus aplink ir negaliu nesididžiuoti“, – susižavėjimo neseniai aštuoniasdešimtmetį paminėjusia rajono gyventoja neslėpė merė R. Vitkauskienė.   

 

 

Kartu su mere moterį pasveikino jos patarėja Agnė Mankevičiūtė, Punios seniūnas Gintautas Laukaitis, savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė.

 

Artėjančios Motinos dienos proga apdovanojimus pelniusi O. Karkauskienė dėkojo už tokį išskirtinį dėmesį ir įvertinimą: „Didžiuojuosi visais savo vaikais. Džiaugiuosi, kad mūsų šeimos ryšys stiprus, juk visko tiek kartu patyrėme. Kai per šventes susirenkame visa šeima prie stalo, net svetimų nereikia – klegesio pilna pirkia.“

 

 

Norėtų laiką atsukti atgal

 

O. Karkauskienei auginti ir auklėti 6 vaikus teko vienai. Sutuoktinis Algis mirė, kai vyriausiam sūnui buvo sukakę 15 metų, o jauniausiam – tik 4 metukai. Moteris dirbo tuometiniame Punios kolūkyje melžėja bei fermos darbininke, bet sunkus fizinis darbas netrukdė skirti dėmesio vaikams – keturiems sūnums ir dviem dukroms.

 

Dėka O. Karkauskienės, šeimos tarpusavio santykiai stiprūs, darnūs, nuoširdūs. Visi vaikai rūpinasi savo mama. Balandžio mėnesį 80-ąjį gimtadienį paminėjusi O. Karkauskienė gyvena su dukra Nijole, dirbančia Butrimonių gimnazijoje pradinių klasių mokytoja.

 

Savivaldybės merė R. Vitkauskienė padėkojo O. Karkauskienės vaikams už gražų bendravimą ir pagalbą mamai, palinkėjo šeimai stiprios sveikatos, daug džiaugsmo, ilgų ir laimingų metų. Tiesa, atsisveikindama O. Karkauskienė merės paprašė tik vieno: „Būčiau dėkinga, jei skaičius mano metų galėtumėte vietomis sukeisti. Dar norėčiau tiek visko nuveikti“.