Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Artėja paspirtukų sezonas: siūloma riboti greitį ir numatyti vietas, kur jų negalima palikti

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:51, 2023-03-13
Asociatyvi nuotr.
Skaitytojos nuotr.

Prieš prasidedant elektrinių pasipirtukų sezonui, Alytaus miesto savivaldybės Saugaus eismo komisija ieško būdų, kaip būtų galima pažaboti jų greitį ir mieste palaikyti tvarką, kad paspirtukai nebūtų mėtomi, kur tik papuola.

 

Šį klausimą Saugaus eismo komisijos posėdžio metu iškėlė jos narys, Vidzgirio seniūnaitijos seniūnaitis Ramūnas Masiulionis.

 

„Pastarųjų metų patirtis parodė, kad pasinaudojus paslauga, paspirtukai paliekami labai netvarkingai – vidury šaligatvių, pėsčiųjų takų. Mano nuomone, reikėtų įvesti bent minimalią tvarką, kuri numatytų, kuriose miesto zonose elektrinių paspirtukų palikti negalima“, - sakė R. Masiulionis.

 

Kitas svarbus dalykas, anot jo, yra paspirtukų greitis. Alytiškio teigimu, tam tikrose vietose jį būtina riboti – pavyzdžiui, Sveikatingumo take, kur neretai paspirtukininkai važiuoja greitai, nematydami pėsčiųjų, o tuo pačiu ir keldami grėsmę sau patiems. Pasitaiko atvejų, kai ant paspirtuko važiuojama net ne po vieną, o po du, ką Kelių eismo taisyklės draudžia.

 

„Su tokiomis problemomis sezono metu susiduriama visose šalyse, kur tik šie paspirtukai važinėja. Kai kurie miestai jų netgi atsisako. Tačiau norisi rasti kompromisą ir visiems palankų sprendimo būdą. Tad visgi, jei jau verslininkai nuomoja paspirtukus, jie turėtų užtikrinti ir tvarką“, - kalbėjo seniūnaitis.

 

Jo teigimu, problemos kyla ne tik su nuomojamais, bet ir nuosavais paspirtukais, tačiau tikėtina, kad asmeniniai yra labiau saugomi ir nepaliekami bet kur.

 

Tad Saugaus eismo komisija nutarė į kitą posėdį kviesti ir elektrinių paspirtukų nuomos paslaugas teikiančių įmonių atstovus, kad jie pristatytų galimybes, kaip apriboti elektrinių paspirtukų greitį tam tikrose Alytaus miesto zonose ir pasitarti, kuriose vietose juos galėtų būti draudžiama palikti.

 

Savo ruožtu šį klausimą apsvartys ir iš anksto diskusijai pasiruoš ir Saugaus eismo komisijos nariai.

 

Neatmetama, kad norint sukontroliuoti paspirtukų greitį, reikėtų ir didesnio policijos įsitraukimo.

 

Primenama, kad elektrinis paspirtukas, kurio greičio apribojimas nustatytas iki 25 km/val. ir galingumas neviršija 1 kw, yra priskiriamas motoriniam dviračiui. Tokio paspirtuko vairuotojas turi laikytis KET reikalavimų, kurie taikomi dviračio vairuotojams.