Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Arkivyskupo S. Tamkevičiaus knygos buvo išpirktos akimirksniu

  •  info@alytusplius.lt  •  9:18, 2014-03-23
Prie arkivyskupo S. Tamkevičiaus nusidriekė eilės žmonių, norinčių gauti autografą

„Išsikovoję laisvę, išsikovojome ir teisę palikti tėvynę. Tai – baisus dalykas“, - teigė Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius Lazdijuose vykusioje paskaitoje-diskusijoje ,,Dvasingumas žmogaus gyvenime“.

 

Ją  Lazdijų trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojams organizavo Lazdijų švietimo centras. Į susitikimą su Lazdijų rajono Garbės piliečiu, ,,Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“ leidėju, praėjusiu ilgą ir sunkų kelią dėl tėvynės laisvės, susirinko didžiulis būrys lazdijiečių. Tarp jų – rajono meras Artūras Margelis, daug šiltų žodžių išsakęs iš Lazdijų krašto kilusiam Kauno arkivyskupui, šiemet tapusiam trečiuoju Laisvės premijos laureatu.

 

Kauno arkivyskupas dalinosi mintimis apie gyvenimą sovietmečiu, laisvės troškimą, KGB persekiojimus, apie tai, kokius išbandymus kalėjimuose bei lageriuose teko patirti nuteistam už antisovietinę propagandą ir agitaciją.

 

Nevengė  kalbėti ir apie iššūkius, su kuriais susiduriame nepriklausomoje Lietuvoje.

 

,,Kai kurie žmonės nusivylė laisve, nes manė, kad jei būsime laisvi, tai ir turtingai gyvensime – taip, kaip užsienyje. Deja, didmiestyje gyvenantis pensininkas, gaunantis 700 litų pensijos, susimokėjęs mokesčius, nedaug pinigų gali skirti maistui. Tas nekelia džiaugsmo. Jaunimas irgi mato kaip gyvena anglas, amerikietis ir švedas. Ir jis nori taip gyventi, todėl emigruoja iš Lietuvos“, - kalbėjo arkivyskupas.

 

Renginio metu buvo pristatyta S. Tamkevičiaus išleista atsiminimų knyga ,,Viešpats mano šviesa“.

 

Visos atvežtos knygos buvo išpirktos akimirksniu, o prie arkivyskupo nusidriekė eilės žmonių, norinčių gauti autografą. 

Komentarų nėra