Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Architektų kritikos smaigalyje – pastatas Tilto gatvėje

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:30, 2014-02-03
Bemaž valandą trukęs architektų susirinkimas žymesnių rezultatų nedavė
Alytusplius.lt nuotr.

Nepasitenkinimą Alytaus veidu viešojoje erdvėje reiškiantys miesto architektai pagaliau susitikę su miesto savivaldybės architektūros skyriaus vadovais aštriausias kritikos strėles laidė į, jų manymu, reikalavimų neatitinkantį pirties pastato Tilto gatvėje rekonstrukcijos projektą.

 

Pasak Algirdo Mainelio, miesto architektus neramina administracinio pastato Tilto g. 2, Alytuje, rekonstravimo projekto, įrengiant paslaugų paskirties patalpas, vizualizacija, o pats pastatas neva yra prastos architektūros.

 

„Mes negavome jokios informacijos, visą medžiagą apie šį projektą susirinkau pats. Facebook socialiniame tinkle yra vieningas šio projekto vertinimas – „siaubas“, - sakė A. Mainelis, prašydamas pateikti projekto dokumentus susipažinimui.

 

Tiesa, paaiškėjo, kad dalį informacijos A. Mainelis gavo iš duomenų bazės „Infostatyba“, prie kurios, alytusplius.lt  žiniomis, prisijungimo jis neturi.

 

Miesto vyriausiajam architektui Mindaugui Matažinskui pareiškus, esą tai privatus objektas ir jis negali būti viešinamas, miesto architektai ėmėsi puolimo taktikos.

 

„Mes turime kitą kelią. Yra Lietuvoje architektų ekspertų taryba. Paprašysime, kad ekspertai įvertintų šį projektą“, - sakė A. Mainelis, kuriam pritarė ir kiti kolegos.

 

Tačiau pasak Linos Navašinskienės, Alytaus miesto savivaldybės vyriausiojo architekto pavaduotojos, architektai  privalo turėti juridinį pagrindą susipažinti su dokumentais – jie turėtų būti asocijuotos organizacijos nariais, tuomet galėtų kreiptis dėl galimybės susipažinti su dokumentais, teikti savo pasiūlymus.

 

„Esant dabartinei situacijai mes dirbame pagal numatytus teisės aktus“, - sakė L. Navašinskienė.

 

Bemaž valandą trukęs architektų susirinkimas žymesnių rezultatų nedavė. Buvo pasiektas susitarimas, dėl susitikimo vasario 10 dieną, į kurį bus pakviestas minėto pirties pastato Tilto gatvėje projekto architektas. Tačiau jeigu projekto autorius atsisakys dalyvauti, susitikimas neteks jokios prasmės.

 

Alytusplius.lt primena, kad  konfliktas tarp miesto ir savivaldybės architektų kilo po to, kai pirmieji viešai išreiškė nepasitenkinimą, kad jie neva neturi galimybės prisidėti formuojant miesto veidą.

 

Komentarų nėra